FLESZ - Powstała interaktywna mapa kleszczy!

Na znaczku przedstawiono postać Zbigniewa Wodeckiego ze skrzypcami – jednym z trzech instrumentów, na których grał – i autografem artysty. Zdjęcie pochodzi z okresu jego największej popularności i rozpoznawalności.
– Kto w Polsce nie zna „Pszczółki Mai”, „Zacznij od Bacha”, „Izoldy” czy choćby „Chałup”? Mam nadzieję, że nasz znaczek przyczyni się do powiększenia i tak bardzo licznego grona wielbicieli talentu Zbigniewa Wodeckiego – mówi wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.
Emisja znaczka powstała we współpracy z córką Zbigniewa Wodeckiego, Katarzyną Wodecką-Stubbs, która prowadzi Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego.
- Jest nam niezwykle miło, kiedy twórczość i osoba taty zostaje w tak fajny i jednocześnie ogólnopolski sposób doceniona. Zbigniew Wodecki niezwykły muzyk i wspaniały człowiek zasługuje na znaczek wśród polskich artystów, zawsze będzie wśród nas – mówi Katarzyna Wodecka-Stubbs.
Prezentacja znaczka, przygotowana wspólnie z Fundacją im. Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się podczas gali „Wodecki uroczysty” – Wodecki Twist Festival 2022. To wydarzenie, które po raz piąty zgromadzi przyjaciół i sympatyków twórczości Zbigniewa Wodeckiego z wielu grup wiekowych.
W tym roku odbywa się ono stacjonarnie – 11 czerwca w ICE Congress Centre w Krakowie. Na scenie zadeklarowała już swoją obecność Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder i Maciej Maleńczuk oraz Sound’n’Grace. Podczas gali można będzie wysłuchać ciekawych aranżacji najsłynniejszych utworów Zbigniewa Wodeckiego, zagranych pod batutą i przewodnictwem dyrygenta Tomka Szymusia.
Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Był także gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Jego największe, niezapomniane przeboje to „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Chałupy”, „Rzuć to wszystko co złe”, „Z Tobą chcę oglądać świat” oraz „Pszczółka Maja”. Muzyczny ulubieniec wielu pokoleń zmarł 22 maja 2017 roku.
„Gwiazdy polskiej muzyki” to nowa seria filatelistyczna, która rozpoczął wydany w ubiegłym roku znaczek z wizerunkiem Krzysztofa Krawczyka. Znaczek Zbigniewa Wodeckiego to drugie wydawnictwo tej serii.
- Blok jak zamek w Krakowie! "Najoryginalniejszy" w mieście! Kto jeszcze nie widział?
- Bierzemy je na potęgę! Oto efekty uboczne popularnych leków bez recepty.
- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Te znaki zodiaku to najlepsze żony
- Z aptek zniknęło kilkanaście popularnych leków. Wycofał je GIF
- "Perły Śródmieścia" usunięte. To kolejna akcja krakowskiej straży miejskiej