Zwycięski start Juventusu w Parmie. Pewna gra Wojciecha Szczęsnego

bill
Zwycięski start Juventusu w Parmie. Pewna gra Wojciecha Szczęsnego MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Zwycięski start Juventusu w Parmie. Pewna gra Wojciecha Szczęsnego. Mistrz Włoch wygrał na inaugurację Serie A 1:0. Jedynego gola w pierwszej połowie strzelił obrońca "Starej Damy" Giorgio Chiellini.

Juventus drogę po dziewiąte mistrzostwo Włoch z rzędu rozpoczął w sobotę od wyjazdowego meczu z Parmą. Udanie, bo wygrał 1:0, od początku mając spotkanie pod kontrolą. Zwycięstwo mogło być wyższe, gdyby w pierwszej połowie gracze "Starej Damy" byli skuteczniejsi. Jedynego gola w 21. minucie strzelił po zamieszaniu w polu karnym Giorgio Chiellini. Obrońca sprytnie dostawił nogę i zmienił tor lotu piłki po kopnięciu zza pola karnego Aleksa Sandro.

Przed przerwą piłkę w siatce umieścił również Cristiano Ronaldo, tyle że podczas wideoweryfikacji okazało się, że Portugalczyk w bramkowej akcji był na minimalnym spalonym.

Mimo przewagi, drużyna Parmy raz po raz dostawała się w pole karne Juventusu. Strzały za każdym razem z dużą pewnością łapał Wojciech Szczęsny, który rozegrał cały mecz.

Niespodziewanie na początku drugiej połowy to gospodarze przeprowadzili kilka ofensywnych akcji, lecz bez zagrożenia dla polskiego bramkarza. Poza tym nie zawiesili wysoko poprzeczki. Wkrótce to Juventus odzyskał inicjatywę, ale nie forsował tempa.

W drugiej kolejce za tydzień ekipa z Turynu zagra z Napoli. W tym meczu, podobnie jak z Parmą, drużynę poprowadzą asystenci Maurizio Sarriego. 60-letni szkoleniowiec wraca do zdrowia po zapaleniu płuc. Mimo to w trakcie meczów ma być w telefonicznym kontakcie z drużyną.

Najdłużej kazała na siebie czekać, ale rusza już w sobotę. Bardziej polska niż wcześniej Serie A wkracza w nowy sezon