To, co wyróżnia biecki festiwal początku jego istnienia to dostępność dla szerokiego grona odbiorców. Wstęp na koncerty jest bezpłatny, niebiletowany, co oznacza, że każda osoba może uczestniczyć w spotkaniu z kulturą wysoką.
- Kromer Festival Biecz, zajmujący ważne miejsce na regionalnej mapie festiwali poświęconych muzyce dawnej - stwierdza Witold Kozłowski, marszałek województwa Malopolskiego. - Mam nadzieję, że program tegorocznej edycji wydarzenia, pod hasłem Przemiany, spotka się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, a zachwyt nad muzyką, jaka zabrzmi we wspaniałych wnętrzach świątyń Ziemi Bieckiej pozostanie z Państwem - dodaje.
Pierwszy dzień festiwalu to François Joubert-Caillet i L'Acheron w bieckiej kolegiacie, a następnie Cornu Copiae, orkiestra barokowa i Ingrida Gapova, sopran w klimatycznych wnętrzach kościoła pw. św. Anny w Bieczu.
Artyści sprawili, że obydwa kościoły wypełniły się po brzegi widzami w skupieniu chłonącymi muzykę na najwyższym poziomie. Tegoroczna książka festiwalowa dostępna jest w wersji elektronicznej, dzięki czemu można było na smartfonach śledzić tłumaczone teksty wykonywanych pieśni.
- Oto najbogatsze i najbiedniejsze gminy Małopolski. Jedna zwraca szczególną uwagę!
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING
- Pod Krakowem dobiega końca budowa... hinduskiej świątyni
- Męskie Granie w Krakowie: deszcz im niestraszny, tłumy na piątkowym koncercie!
- Dachowanie na autostradzie A4. Jedna osoba nie żyje
