Comarch Cracovia ma wzmocnienia, ale wyniki takie same

Comarch Cracovia przegrała drugi raz w tym sezonie z Jastrzębiem
Comarch Cracovia przegrała drugi raz w tym sezonie z Jastrzębiem Andrzej Banaś
Comarch Cracovia pozyskała dwóch zawodników, ale ligowy mecz znów przegrała. Kanadyjczyk i reprezentant Słowenii muszą się jeszcze zgrać z resztą zespołu.

Dwóch zawodników związało się z Comarch Cracovia umowami i obaj zadebiutowali w tym meczu w nowych barwach. To Kanadyjczyk Matt Harter, który jest napastnikiem. 32-latek grał w niższych ligach w swoim kraju, a od sezonu 2014/15 występuje w Europie. Ostatnio grał w Lidze Alpejskiej w austriackim zespole EHC Lustenau.

Do „Pasów” dołączył też słoweński obrońca, 27-letni reprezentant kraju Miha Stebih. Grał w kilku krajach, a ostatnio w Dukli Jihlava (drugi poziom rozgrywkowy w Czechach).

W Jastrzębiu-Zdroju dość szybko gospodarze uzyskali prowadzenie, po strzale Kasperlika, który uderzył z okolic bulika między parkany Kowalówki. „Pasy” wyrównały po uderzeniu Trvdonia w górny róg bramki, gdy goście grali w liczebnej przewadze. Na przerwę goście nie schodzili jednak przy remisie, bo fatalną interwencja popisał się w ostatniej minucie Domogała, kierując krążek do własnej bramki. W hokeju nie ma goli samobójczych, to trafienie zapisano Urbanowiczowi. Fatalnie zaczęli krakowianie drugą tercję – w ciągu 23 sekund stracili dwa gole! Było po meczu, ale „Pasy” nie poddawały się, strzelając gola w okresie gry w przewadze. Potem jednak nie miały już nic do powiedzenia.

JKH GKS Jastrzębie-Zdrój - Comarch Cracovia 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Bramki: 1:0 Kasperlik (Rohtla, Iossafov) 5, 1:1 Trvdoń (Domogała, Kapica) 11, 2:1 Urbanowicz 20, 3:1 Rohtla (Iossafov, Kasperlik) 22, 4:1 Paś (Sawicki) 22, 4:2 Trvdoń (Domogała, Gula) 26, 5:2 Kasperlik 44.
Cracovia: Kowalówka (22 Kopriva) – Jachym, Musioł, Mikula, Jezek, Carter – Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Kalinowski, Drzewiecki – Rompkowski, Gula, Trvdoń, Domogała, Kapica – Dąbkowski, Stebih, Kamiński, Bryniczka, Brynkus.
Sędziowali: Michał Baca, Mariusz Smura. Kary: 10 – 30 min. Widzów: 450.