Comarch Cracovia pokonała Energę Toruń i jest już pewna 5. miejsca przed fazą play-off [ZDJĘCIA]

Comarch Cracovia pokonała Energę Toruń
Comarch Cracovia pokonała Energę Toruń Aneta Żurek
Comarch Cracovia pokonała Energę Toruń i jest pewna tego, że do fazy play-off (spotka się w niej z JKH GKS Jastrzębiem-Zdrój) przystąpi z 5. miejsca.

Comarch Cracovia przystąpiła do tego meczu z trzema nowymi czeskimi zawodnikami. W „Pasach zadebiutowali Miroslav Kopriva, który zajął miejsce w bramce, a Miroslav Jachym i Ales Jezek utworzyli trzecią formację defensorów. Obrońcy trenowali z Cracovią od tygodnia, ale teraz dopiero zostali uprawnieni do gry, gdyż wcześniej nastąpiły nieporozumienia na linii Kraków – Oświęcim, bo obaj sezon zaczęli w Unii.

Strzelanie rozpoczął Josep Csamango, który był faulowany w sytuacji sam na sam i po chwili wykonał rzut karmy. O drugiego gola zadbał Adrian Gajor, a trzeciego w II tercji wbił po koronkowej akcji Jaakko Turtiainen. Gospodarze mieli ten mecz pod całkowitą kontrolą i nie zmienił tego stracony gol w ostatniej tercji. Pod koniec meczu o kolejną bramkę mógł pokusić się Csamango, ale golkiper torunian Patrik Spesny obronił.
Dzięki wygranej, Comarch Cracovia zapewniła sobie 5. miejsce po sezonie zasadniczym i w fazie play-off zagra z JKH GKS Jastrzębie-Zdrój.

Ales Jezek (Cracovia)

Kolejni hokeiści wzmacniają Comarch Cracovię. Ales Jezek i M...

Comarch Cracovia – Energa Toruń 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Bramki: 1:0 Csamango 10 karny, 2:0 Gajor (Kalinowski, Turtiainen) 21, 3:0 Turtiainen (Kruczek, Kapica) 33, 3:1 Garszyn (trachanow, Oriechin) 49.
Cracovia: Kopriva – Kruczek, Gajor, Turtiainen, Kalinowski, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Jachym, Jezek, Svec, Domogała, Tvrdon – Kamiński, Musioł, Drzewiecki, Bryniczka, Zygmunt.
Sędziowali: S. Kryś (Katowice), M. Pachucki (Gdańsk). Kary: 8 - 8 min. Widzów: 400.