Comarch Cracovia sprawdza dyspozycję przed ligą. Niesamowita końcówka meczu z STS Sanok

Comarch Cracovia przegrała z STS Sanok
Comarch Cracovia przegrała z STS Sanok Anna Kaczmarz
Hokeiści Comarch Cracovii na 10 dni przed inauguracją sezonu – 11 września rozpoczynają go meczem z Podhalem Nowy Targ na wyjeździe – spotkali się z STS Sanok. To druga konfrontacja z sanoczanami podczas letnich przygotowań. Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka wygrali pierwszą po rzutach karnych 2:1. Teraz rywale wzięli rewanż.

Całkiem nowa drużyna “Pasów” - jest tylko kilku zawodników którzy grali w niej w minionym sezonie – musi się zgrać od nowa. Treningi przynosza jednak efekt, bo pierwszy gol dla gospodarzy padł po skłdanej akcji. Co ciekawe, grali wtedy w osłabieniu, Stephan Csamango wypatrzył Martina Dudasa, a ten pewnym strzałem po lodzie pokonał Spesnego. Potem krakowianie mieli kilka szans na podwyższenie rezultatu, ale ten nie ulegał zmianie. Franek przestrzelił, a potem trafił w spojenie, z kolei Nemec posłał krążek nad poprzeczkę. W ostatniej minucie tej tercji, gdy przyjezdni grali w przewadze 5 na 4, zdobyli gola wyrównującego, a strzelcem bramki był Pippo.

„Pasy” ruszyły do ataków w drugiej tercji ale Csamango i Franek strzelali w bramkarza. Gula sprzed linii niebieskiej też nie pokonał sanockiego golkipera. Na początku ostatniej odsłony i Bezwiński, i Tiala bezskutecznie próbowali pokonać golkipera przyjezdnych. Po chwili krakowianie musieli bronić się w podwójnym osłabieniu. Udało im się to, a następnie sami nie wykorzystali pojedynczej przewagi. Znakomicie bronił sanocki bramkarz. „Pasy” miały wielką szansę na zdobycie zwycięskiej bramii, grając 5 na 3. Wtedy to jednak z zamka wyrwał się Vikilla i w sytuacji sam na sam pokonał Kowalówkę.

Comarch Cracovia – STS Sanok 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Bramki: 1:0 Dudas (Csamango) 4, 1:1 Pippo  (Elo, Kamieniew) 20, 1:2 Vikilla 60
Cracovia: Kowalówka - Gula, Saur, Franek, Nemec, Najezchleb - Dudas, Gutwald, Tiala, Bezwiński, Csamangó -  Jezek, Szurowski, Brynkus, Svitana, Hemminger - Gosztyła, Musioł, Drzewiecki, Da Sousa, Augustyniak.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0