FLESZ - Unia Europejska bez rosyjskiej ropy

Przedstawienie zaprezentowane podczas zeszłorocznego Konkursu Chopinowskigo w Warszawie ukazało poloneza – polski taniec narodowy – w różnych okresach historii Polski. Spektakl ten transmitowany przez Internet obejrzało ponad 40 tysięcy widzów z całego świata.
Tłem do prezentacji poloneza stały się trzy wieki historii naszego kraju. Historii rozumianej nie jedynie jako wydarzenia, ale przede wszystkim jako zjawiska kulturowe i społeczne. Dlatego też taniec ten w każdym prezentowanym okresie został umieszczony w konkretnym kontekście, stając się ilustracją stylu danej epoki, jej estetyki i stosunków społecznych. Przedstawiony w ten sposób polonez okazuje się śladem życia, obyczajów oraz kultury polskiego społeczeństwa od XVIII do XX wieku - zapowiada Cracovia Danza.
W każdym z przedstawionych obrazów ilustrujących daną epokę zaprezentowane będą różne, często nieznane formy poloneza. Kostiumy, różnorodność stylu i techniki tańca, obrazowa narracja ruchowa przedstawią polonez jako pewnego rodzaju zapis naszego kulturowego DNA. Dla Cracovii Danzy opowieść o polonezie jest szczególna również z tego powodu, że to jej dyrektor, Romana Agnel, jest inicjatorką, a także przedstawicielką środowiska tanecznego starającego się o wpis poloneza na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Spektakl "Polonez nasz ślad" jest też wydarzeniem towarzyszącym działaniom, które promują ten wpis.
- Blok jak zamek w Krakowie! "Najoryginalniejszy" w mieście! Kto jeszcze nie widział?
- Bierzemy je na potęgę! Oto efekty uboczne popularnych leków bez recepty.
- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Te znaki zodiaku to najlepsze żony
- Z aptek zniknęło kilkanaście popularnych leków. Wycofał je GIF
- "Perły Śródmieścia" usunięte. To kolejna akcja krakowskiej straży miejskiej