Cracovia w półfinale play-off. Zagra z Podhalem Nowy Targ

Andrzej Stanowski
Krakowscy hokeiści mieli powody do radości
Krakowscy hokeiści mieli powody do radości Anna Kaczmarz
Comarch Cracovia wygrała z Unią Oświęcim 6:4 i wystąpi w półfinałach hokejowego play-off. Jej rywalem będzie TatrySki Podhale Nowy Targ. W drugiej parze zmierzą się GKS Tychy i Polonia Bytom. Pierwsze mecze odbędą się we wtorek w Krakowie i Tychach.

Pierwsza tercja to zdecydowana przewaga Cracovii na lodzie i w strzałach (15:6), ale to Unia, grająca z kontry, wypracowała dwie stuprocentowe sytuacje (Jan Daneczek i Dariusz Wanat przegrali pojedynki z Rafałem Radziszewskim).

W 7 min goście wykorzystali grę w przewadze i Damian Piotrowicz z bliska trafił do siatki. Ale już 19 sekund później gospodarze wyrównali, gdy krążek do siatki strącił sprytnie Damian Słaboń. Pod koniec tercji po kapitalnym podaniu Damiana Kapicy obrońca Mateusz Rompkowski mocnym strzałem dał „Pasom” prowadzenie.

Na początku drugiej tercji Unia grała w podwójnej przewadze i były zawodnik Cracovii Sebastian Kowalówka doprowadził do remisu. Goście poszli za ciosem i w parę minut rozklepali obronę gospodarzy, a po strzale Wojciecha Wojtarowicza objęli prowadzenie.

Cracovia przechodziła kryzys, ale uratowała ją kara Jerzego Gabrysia. Wykorzystała ją już po 5 sekundach: najlepszy gracz na lodzie Damian Kapica z bliska wepchnął krążek do siatki. „Pasy” odzyskały wigor i po trzech kolejnych minutach prowadziły 4:3 po dobitce Filipa Drzewieckiego.

Na początku trzeciej odsłony Petr Kalus zagrał idealnie zza bramki do Tomasa Sykory i Michal Fikrt był bezradny. Potem mocnym strzałem w „okienko” popisał się Krystian Dziubiński i mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Nic nie zmienił gol Wojtarowicza.

Comarch Cracovia – Unia Oświęcim 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)

Bramki: 0:1 Piotrowicz (Janeczek, S. Kowalówka) 7, 1:1 Słaboń (Drzewiecki, Kruczek) 8, 2:1 Rompkowski (Kapica, Novajovsky) 19, 2:2 S. Kowalówka (Daneczek, Vosatko) 21, 2:3 Wojtarowicz (Saur, Wanat) 25, 3:3 Kapica (Rompkowski, Sinagl) 27, 4:3 Drzewiecki (Urbanowicz) 30, 5:3 Sykora (Kalus) 43, 6:3 Dziubiński (Kapica) 46, 6:4 Wojtarowicz (Tabaczek) 52.

Sędziowali Paweł Breske (Jastrzębie), Paweł Meszyński (Bytom). ary: 12–10 min. Widzów: 1200.

Cracovia: Radziszewski – Novajovsky, Rompkowski, Kapica, Dziubiński, Sinagl – Kruczek, Wajda, Drzewiecki, Słaboń, Urbanowicz – Zib, Dąbkowski, Kalus, McPherson, Sykora – Maciejewski, Dutka, Domagała, Chovan, Wróbel.

Unia: Fikrt – Vosatko, Bezuska, Piotrowicz, Daneczek, S. Kowalówka – Gabryś, Kysela, M. Kasperlik, Haas, Tabaczek – Saur, Gębczyk, Paszek, Wanat, Malicki – O. Kasperlik, Wojtarowicz.

Stan play-off: 4:1. Awans: Cracovia.

Materiał oryginalny: Cracovia w półfinale play-off. Zagra z Podhalem Nowy Targ - Dziennik Polski