Niebezpieczna moda na jedzenie muchomorów

Projekt rozpoczął się autorską akcją Michała Zabłockiego "366 wierszy w 365 dni". W centralnych miejscach turystycznych Krakowa i Warszawy na fasadach dwóch eksponowanych kamienic w obu miastach przez cały rok, dzień po dniu, odbywały się projekcje jego kolejnych 366 wierszy. Była to światowa premiera regularnej poetyckiej książki na murze. Od tego czasu poezja jest obecna na fasadzie kamienicy przy Rynku Głównym.
- Od 27 września 2010 roku wybór wierszy dokonywany jest spośród dziesiątek i setek propozycji napływających z całej Polski, a nawet z zagranicy. Ich liczba sięga już 25 tysięcy! W 2014 i 2015 roku w każdym pierwszym tygodniu miesiąca wyświetlane były wiersze z Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie literatury – Dublina, Dunedin, Edynburga, Heidelbergu, Granady, Iowa City, Melbourne, Norwich, Pragi i Reykjaviku. Każdego dnia prezentowano wiersze z innego miasta w polskiej i angielskiej wersji językowej. W 2022 roku prezentowaliśmy wiersze poetów ukraińskich - mówi Michał Zabłocki.
Z tej okazji w grudniu ubiegłego roku wydana została "Wiersze na murach 2010-2020. Antologia (Poems On The Walls 2010-2020. Antology)". To wybór 245 spośród 3657 wierszy wyświetlonych w latach 2010-2020 na murze przy ul. Brackiej 2 w Krakowie w ramach akcji "Wiersze na murach". Jest to niewątpliwie najstarsza nieprzerwanie działająca poetycka akcja w przestrzeni miejskiej na świecie. I co najważniejsza - trwa nadal.
Aby czytać wiersze na murach, trzeba odwiedzić stronę internetową: http://www.emultipoetry.eu/pl/walls/.
Natomiast, aby pisać wiersze na murach, trzeba zajrzeć na stronę: http://www.emultipoetry.eu/pl/game/.
- Oto najwięksi pożeracze prądu w twoim domu!
- Horoskop jesienno-zimowy dla wszystkich znaków zodiaku
- Pokoje do wynajęcia w Krakowie. Cena? Od 600 do nawet 1500 złotych!
- Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach
- Najpopularniejsze imiona w tym roku w Krakowie. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek
- Punkty karne. Nowy taryfikator punktów 2022. Co zmieniło się od 17 września?