Dyrektor Adam Bartosz 32 lata kierował tarnowskim muzeum

  Dyrektor Adam Bartosz 32 lata kierował tarnowskim muzeum

  Paweł Chwał

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Adam Bartosz nie jest już dyrektorem Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Po blisko 32 latach kierowania placówką sam zrezygnował ze stanowiska. Do rozstania się z dyrektorskim fotelem - jak sam mówi - przymierzał się już od dwóch lat. - Teraz nadszedł czas, aby powiedzieć dość i oddać stery w muzeum w inne ręce. Może nawet młodsze - wyjaśnia Adam Bartosz.
  Pretekstem do złożenia rezygnacji było dla niego osiągnięcie wieku emerytalnego. Zarząd Województwa Małopolskiego (muzeum to instytucja marszałkowska) przychylił się do wniosku Adama Bartosza i z dniem 31 marca - za porozumieniem stron - rozwiązał z nim stosunek pracy.

  Jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca - Andrzej Szpunar, który pełnił będzie obowiązki dyrektorskie do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

  - Trudno mi cokolwiek po-wiedzieć na temat tego, kto mógłby mnie zastąpić. Więcej w tej sprawie będzie wiadomo, kiedy zakończy się składanie wniosków przez potencjalnych kandydatów - przyznaje Bartosz.

  Wymagania nie są wygórowane. Chętni na stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego powinni mieć wykształcenie wyższe, ukończone studia z zakresu zarządzania, co najmniej pięcioletni staż na stanowisku kierowniczym oraz znać język angielski co najmniej w stopniu komunikatywnym.

  Adam Bartosz dyrektorem muzeum wprawdzie już nie jest, ale nadal w nim pracuje. Pełni w tym momencie funkcję zastępcy dyrektora, odpowiadając za kwestie naukowe. Przeniósł się już z zajmowanego od lat przestronnego gabinetu od strony Rynku do niewielkiego pokoju, w którym urzędował m.in. Stanisław Potępa, po tym, jak w 1980 r. zastąpił go na stanowisku dyrektora właśnie Bartosz. Zasługą odchodzącego dyrektora jest m.in. stworzenie pierwszej w świecie stałej kolekcji romskiej oraz troska o muzealne zbiory i budynki, w których są one przechowywane i eksponowane. Udało mu się doprowadzić do szczęśliwego końca m.in. remont tarnowskiego ratusza.

  Trwa plebiscyt na Superpsa! Zobacz zgłoszonych kandydatów i oddaj głos!

  Wybieramy najpiękniejszy kościół Tarnowa. Sprawdź aktualne wyniki!

  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Emerytura

  Parafianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 97 / 64

  Czas na napisanie kolejnej książki.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kazimierz eSbek

  muzeum (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 94 / 84

  Nie jest już dyrektorem, "za porozumieniem stron - rozwiązał z nim stosunek pracy" jest już "nadal w nim pracuje. Pełni w tym momencie funkcję zastępcy dyrektora, odpowiadając za kwestie naukowe."...rozwiń całość

  Nie jest już dyrektorem, "za porozumieniem stron - rozwiązał z nim stosunek pracy" jest już "nadal w nim pracuje. Pełni w tym momencie funkcję zastępcy dyrektora, odpowiadając za kwestie naukowe."

  trochę logiki redakcjozwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Gazety Krakowskiej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Gazety Krakowskiej

  Szukamy maluchów na okładkę

  Szukamy maluchów na okładkę "Gazety Krakowskiej" [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu

  Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu