- Obchody jubileuszu 90-lecia stanowią okazję, by lepiej poznać działalność społeczną, edukacyjną i kulturotwórczą osób, które sprawiły, że Zakopane stawało się coraz lepiej funkcjonującym miastem. Program tegorocznego Festiwalu przypomina o historii i obejmuje imprezy, które przypominają najważniejsze wydarzenia z historii Zakopanego, a także, jak przenikają się tutaj regionalne tradycje góralskie i rozmaite nurty twórczości artystycznej – zapraszają organizatorzy festiwalu.
Prolog Festiwalu odbędzie się 7 października o godz.18 w Zakopiańskim Centrum Edukacji. Będzie to premiera płyty znakomitej zakopiańskiej wokalistki Hanki Wójciak pt. „Kapela Hanki Wójciak i Przyjaciele Śpiewnego Świata”.
Główne uroczystości jubileuszu 90-lecia nadania praw miejskich Zakopanemu rozpocznie Uroczysta Sesja Rady Miasta Zakopane 18 października o godz.12, a po niej, o godz.17 Koncert Aktorów Teatru im. St. I. Witkiewicza pt. „Warto żyć…” w Teatrze im. St. I. Witkiewicza. Z kolei 19 października o godz. 11 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Zakopanego, z udziałem 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. W samo południe spotkamy się na Placu Niepodległości na pikniku z okazji 90-lecia praw miejskich Zakopanego i 30-lecia 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.
W piątek 20 października organizatorzy zapraszają na konferencję popularno-naukową „Inspirowane górami... Zakopane”, która rozpocznie się o godz. godz.10 w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego. Ponadto podczas Festiwalu będziemy mieli możliwość „posmakować” kina, obejrzeć wystawy, spotkać ludzi gór i autorów znakomitych książek, podziwiać modę turystyczną oraz powędrować w Tatry.
Festiwal zakończy koncert premierowy „Górom…”, w wykonaniu zespołu Trebunie – Tutki wraz z przyjaciółmi, który odbędzie się 22 października o godz.18.30 w Zakopiańskim Centrum Edukacji.
Szczegóły programowe można znaleźć na stronie organizatora - www.festiwale.zakopane.pl.
Owce wracają z hal. Rozpoczynają się redyki. To najstarsza t...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
