Franciszek Smuda wraca do futbolu
Franciszek Smuda ma pomóc "Szarotkom" w rozbudowie akademii piłkarskiej, ale nie wykluczone, że będzie też pełnił w klubie inne funkcje.
"Franz" ostatnio często przebywa w swej rezydencji w Kościelisku, skąd ma blisko do Nowego Targu. Jest widywany wraz z wiceprezesem MZPN-u Zdzisławem Kapką na meczach Podhala Nowy Targ i to nie tylko pierwszej drużyny, która występuje w 4. grupie III ligi, ale także na spotkaniach juniorów.
Akademia młodzieżowa, jaka powstaje w Podhalu, podoba mi się niesamowicie. Jej organizacji mogą pozazdrościć niektóre kluby z Ekstraklasy. Oczywiście, brakuje boisk dla młodzieży, ale jestem spokojny, że w takim mieście jak Nowy Targ znajdą się i one - powiedział Smuda cytowany przez Interię.
Kariery nie skończyłem - mówi Franz
Smudę, byłego selekcjonera i trenera wielu klubów, w tym Widzewa Łódź, Wisły Kraków, Legii Warszawa i Lecha Poznań, ciągnie do futbolu. Ostatnio prowadził Górnika Łęczna, ale było to już dość dawno, w sezonie 2018/2019.
- Pójdę np. na spacer w Zakopanem i oczywiście ląduję na boisku, żeby choć z boku popatrzeć, jak młode chłopaki trenują - opowiadał Franz w sierpniowej rozmowie z naszą redakcją. - Końca kariery nie ogłosiłem. Najważniejsze, że jestem zdrowy, wyleczyłem kolano. A teraz to nawet jest trenerom łatwiej pracować, bo przecież sztaby tak są rozbudowane, że są trenerzy od wszystkiego. I ten pierwszy jest jak głowa, który ma to wszystko koordynować. A ja nosa do piłkarzy wciąż mam. Niektórzy śmiali się ze mnie, że mówiłem o tym, że dobrego zawodnika poznaję już po tym, jak po schodach wchodzi. Tylko proszę przeanalizować, ilu u mnie dobrych, utalentowanych piłkarzy się rozwinęło.
W marcu 2016 roku Smuda był kandydatem do objęcia zespołu Wisły Kraków po raz czwarty w karierze, ale wyzwiska i transparent, na którym napisano „Smuda, łapy precz od Wisły” zniechęciły go do powrotu na ul. Reymonta.
Najlepsze transfery 2020: Wisła Kraków, Cracovia, Małopolska...
Wisła Kraków. Transparenty mówią, skąd są kibice "Białej Gwi...
- Wędkarstwo to męski sport? Nieprawda! One łowią piękne ryby i chwalą się tym w sieci
- Zdjęcia drugiego najgłębszego basenu na świecie. Działa w Polsce ponad 8 miesięcy
- MEMY o kibolach. "Odpowiedzialna młodzież. Usta i nosy zasłonięte"
- Piękna i piłkarz. Co to był za ślub!
- Dwucyfrowe zwycięstwa - Wieczysta rządzi w tej klasyfikacji. Nowe kluby na liście
- Atakowali demonstrantów, są już na wolności
