Czy Polsce grozi blackout? Zapytaliśmy ekspertów

Dzięki autorom porywających melodii, takim jak Johann Strauss, Emmerich Kálmán czy Franz Lehár, przeniesiemy się do czasów, w których na ulicach Wiednia czy Paryża eleganckie walce przeplatały się ze skocznymi polkami oraz ognistymi czardaszami. Taka podróż to nie tylko wspaniała rozrywka, ale także spotkanie z żywą historią, w którą zabiorą nas znakomici soliści: Paula Maciołek, Monika Korybalska, Jarosław Bielecki i Adam Szerszeń w towarzystwie Orkiestry Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka.
Na scenie plenerowej NCK zabrzmi aż 18 przebojów polskich i zagranicznych twórców: melodie z "Carmen" Bizeta (uwertura, Habanera i słynna aria Torreadora Votre toast), "Strasznego dworu" Moniuszki ("Mazur", "Dumka Jadwigi" oraz "Kto z mych dziewek"), polka "Éljen a Magyar!" Straussa, a także kompozycje mistrzów operetki: "Wolgalied" z "Carewicza" i "Kto me usta całuje" z "Giuditty" Lehára oraz aria Boniego "Dosyć, basta" i "Jak bal, to bal" z "Księżniczki czardasza", "Gdzie mieszka miłość" i "Ach, jedź do Varaždin" z "Hrabiny Maricy" Kálmána.
Nie zabraknie takich hitów, jak "Quel guardo il cavaliere" z "Don Pasquale" oraz "Una furtiva lagrima" z "Napoju miłosnego" Donizettiego, "Walc Caton" z "Casanovy" Różyckiego, "Pardon, madame!" z "Wiktorii i jej huzara" Abrahama czy "Kujawiak" Wieniawskiego.
Koncert jest bezpłatny. Na teren wydarzenia można wejść od godziny 18. Koło sceny będzie znajdowała się strefa dla osób z niepełnosprawnością ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich.
- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- TAK Kraków wyglądał jeszcze 15 lat temu. To rok 2007. Aż trudno uwierzyć!
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Zalane wioski pod Krakowem, drogami płynęły rzeki