Garbarnia Kraków. „Brązowi" lepsi w sparingu od ekstraklasowej Wisły Płock! Zobaczcie zdjęcia

26.11.2022, Kraków: sparing Garbarnia - Wisła Płock
26.11.2022, Kraków: sparing Garbarnia - Wisła Płock Andrzej Banas
W sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym na boisku Prądniczanki Kraków, II-ligowa Garbarnia Kraków wygrała z ekstraklasową Wisłą Płock 2:1.

W pierwszej połowie mało było „gorących" sytuacji podbramkowych, choć obie drużyny dążyły do objęcia prowadzenia. Najciekawszy był ostatni kwadrans tej części gry. W 38 min pod dalekim, przez pół boiska, podaniu Konrad Handzlik wbiegł w pole karne Wisły, ale jego strzał z kąta obronił testowany Jakub Burek.

Faworyzowani goście zdobyli gola w 41 min, kiedy celnym rzutem wolnym popisał się Dominik Furman, który strzelił nad pięcioosobowym murem gospodarzy, asekurowanym przez jeszcze jednego garbarza, leżącego na murawie. Chwilę później mogło dojść do wyrównania, ale Burek sparował uderzenie z boiska Handzlika.

Po zmianie stron „Nafciarze" mieli okresami przewagę, jednak brakowało im skuteczności. W 52 min Damian Rasak oddał „bombę" zza pola karnego obok słupka, a 8 min później po dośrodkowaniu Furmana z rzutu wolnego Rasak z półobrotu ponownie posłał piłkę tuż obok bramki.

W 68 min „Brązowi" doprowadzili do remisu, gdy Bartłomiej Purcha wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Rasaka. Krakowianie grali coraz lepiej. Tuż przed końcem spotkania wymienili mnóstwo podań, aż w końcu zarobili rzut wolny (za zagranie ręką), z którego Grzegorz Marszalik, strzelając obok muru, ustalił wynik.

Garbarnia Kraków - Wisła Płock 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Furman 41, 1:1 Purcha 68 karny, 2:1 Marszalik 90+1.
Garbarnia: I połowa: Al-Ani - testowany, Kardas, Nakrosius, Polak - Słomka, Nowak, Handzlik, A. Dziedzic, Karbownik - Żak; II połowa: Bartusik - Warczak, Banach, Bartków, Marszalik - Sutor, Gądek, K. Dziedzic, testowany, Purcha - Pranica.
Wisła: Burek - Tecław (46 Kondracki), Mazurowski, Chrzanowski - Leszczyński, Furman, Rasak (68 Cielemęcki), Leśniewski (59 Kacperski), Janus, Drapiński (46 Pawlak) - Kuczko.