Garbarnia Kraków - GKS Katowice 2:0 ZDJĘCIA, WYNIK GieKSa mogła zostać liderem II ligi, ale przegrała w Krakowie

Tomasz Kuczyński
28.4.2021. Garbarnia Kraków - GKS Katowice
28.4.2021. Garbarnia Kraków - GKS Katowice Konrad Kozlowski/Polskapress
W środę 28.04.2021 r. w meczu 30. kolejki eWinner 2. Ligi Garbarnia Kraków wygrała z GKS-em Katowice 2:0 (1:0). Poniżej prowadzona była relacja LIVE z tego spotkania. GKS miał szansę wskoczyć na pozycję lidera, bo swój mecz zremisował Górnik Polkowice. Porażka oznacza pozostanie na 2. miejscu.

Garbarnia Kraków - GKS Katowice 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Michał Fidziukiewicz (43), 2:0 Grzegorz Marszalik (68)

Garbarnia: Frątczak - M. Surma, Nakrosius, Masiuda, Kowalski - Górski (90. Kołbon), Duda, Marszalik (90. Wacławek), Kuczak - Feliks (79. Radwanek), Fidziukiewicz.

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski (73. Kurbiel), Jędrych, Janiszewski, Rogala - Kiebzak (54. Kościelniak), Jaroszek (63. Urynowicz), Figiel, Błąd, Sanocki (63. Woźniak) - Kozłowski (73. Szwedzik).

Żółte kartki: Masiuda, Nakrosius - Jędrych.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)

Oto jak mecz podsumowali trenerzy. Słowa Rafała Góraka są symboliczne...

30. kolejka eWinner 2. Ligi (28.04.2021)

Błękitni Stargard - Górnik Polkowice 0:0
Śląsk II Wrocław - Hutnik Kraków 0:0
Skra Częstochowa - Lech II Poznań 0:0
Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 0:0
Znicz Pruszków - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0)
Wigry Suwałki - Stal Rzeszów 1:1 (0:0)
Motor Lublin - Chojniczanka Chojnice 2:2 (0:1)
KKS 1925 Kalisz - Sokół Ostróda 2:0 (0:0)

Zapis relacji LIVE
Koniec meczu. GKS przegrał 0:2.

90. minuta. Wszystko wskazuje na to, że GKS wróci z Krakowa z pustymi rękami. Jeszcze 4 doliczone minuty.

88. minuta. Wynik bez zmian.

85. minuta. GKS próbuje coś zmienić, ale nic z tych prób nie wychodzi. W Krakowie są kibice GieKSy, których słychać na stadionie zza ogrodzenia. Próbują dopingiem jeszcze zmobilizować piłkarzy Góraka.

80. minuta - wynik nadal 2:0.

78. minuta - Mrozek był na posterunku, gdy strzelał Fidziukiewicz. Wcześniej GieKSa domagała się rzutu karnego.

72. minuta. Kolejni dwaj rezerwowi gracze gości weszli na boisko - Piotr Kurbiel i Patryk Szwedzik.

68. minuta - 2:0 dla Garbarni. Gospodarze atakowali i zostali nagrodzeni. Piłka po strzale Grzegorza Marszalika trafiła do bramki GieKSy.

63. minuta. Trener Rafał Górak wprowadził do gry Arkadiusza Woźniaka i Marcina Urynowicza.

60. minuta. Wynik się nie zmienia - 1:0.

57. minuta. Piłka w bramce Garbarni, ale Kozłowski był na spalonym.

50. minuta, nadal 1:0. Garbarnia szuka drugiego gola.

Zaczęła się II połowa.

Koniec I połowy. Garbarnia - GKS Katowie 1:0.

45+1. min - GKS miał świetną okazję na wyrównanie, ale Kozłowski nie zdołał pokonać Frątczaka.

43. minuta. 1:0 dla Garbarni. Michał Fidziukiewicz strzałem z pola karnego otworzył wynik meczu.

41. minuta - Mrozek uratował GieKSę przed stratą bramki. Główkował Michał Feliks.

37. minuta - żółtą kartkę zobaczył Donatas Nakrosius.

36. minuta - Mrozek poradził sobie ze strzałem Grzegorza Marszalika, wybijając piłkę na rzut rożny.

30. minuta - 0:0.

23. minuta. Szansę miał Filip Kozłowski. Dostał piłkę na siódmy metr, ale trafił prosto w bramkarza Doriana Frątczaka.

21. minuta. Żółtą kartkę dostał zawodnik gospodarzy Marek Masiuda.

20. minuta, dalej 0:0.

12 minut za nami, jest 0:0. GieKSa przeważa, ale nie miała jeszcze dobrej okazji. Garbarnia domagała się karnego, jednak sędzia nie podyktował "11". W 11. minucie Bartosz Mrozek obronił groźny strzał Michała Fidziukiewicza po rzucie rożnym i zamieszaniu przed swoją bramką.

5 minuta. Bomba Krystiana Sanockiego - nad bramką.

Rozpoczął się mecz Garbarnia - GKS Katowice.

Górnik Polkowice zremisował w Stargardzie z Błękitnymi. To oznacza, że w przypadku wygranej GKS Katowice wróci na fotel lidera.

Oto skład GKS-u Katowice na mecz Garbarnią.

W takim składzie zagrają gospodarze.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz

GKS Katowice musiał przełożyć mecze z Olimpią Elbląg i z Błękitnymi w Stargardzie i teraz musi godzić granie zgodne z ligowym planem i z meczami do nadrobienia. W środę drużyna Rafała Góraka zagra w Krakowie z Garbarnią.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Garbarnia - GKS Katowice 22.08.2020 r.

GARBARNIA - GKS KATOWICE LIVE

GieKSa w sobotę zagrała u siebie ze Skrą Częstochowa i choć przegrywała 0:1, w końcówce odwróciła losy meczu, wygrywając 2:1. Skra przy prowadzeniu 1:0 w 61. minucie nie wykorzystała rzutu karnego. Goście od 80. minuty grali w dziesiątkę, co wykorzystali katowiczanie. Bramki dla GKS-u zdobyli: Patryk Szwedzik (83) i Dominik Kościelniak (89).

Tamte emocje jeszcze są świeżo w pamięci, a już dziś następny mecz. - Musimy być przygotowani, bo będzie naprawdę gorąco i bardzo intensywnie - przestrzega trener Gorak widząc, co jeszcze czeka GKS w walce o awans.

GARBARNIA - GKS KATOWICE NA ŻYWO

Jak wygląda sytuacja w tabeli? Liderem jest Górnik Polkowice, który ma 57 punktów. GieKSa jest druga - 56 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Chojniczanka Chojnice (54 pkt), ale ma trzy więcej rozegrane mecze niż prowadząca dwójka. Bezpośredni awans do Fortuna 1. Ligi daje zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca. Garbarnia Kraków do tej pory zgromadziła 38 pkt i jest 10. Drużyna Łukasza Surmy wygrała cztery z ostatnich pięciu spotkań, ale ostatnio została pokonana w”wyjazdowych” derbach Krakowa przez Hutnik 2:0. W tym meczu czerwoną kartkę dostał Michał Rutkowski i nie zagra przeciw GKS-owi. Czwarta żółta kartka wyklucza Daniela Morysa. Garbarnia ciągle walczy o baraże, więc katowiczan czeka trudna przeprawa.

GARBARNIA - GKS KATOWICE WYNIK

4 listopada w meczu 11. kolejki GKS wygrał z Garbarnia przy Bukowej 2:1 (0:0). Bramki dla katowiczan zdobyli Arkadiusz Jędrych i Arkadiusz Woźniak. GieKSa chce się w środę zrewanżować za porażkę w 1/32 Fortuna Pucharu Polski. W meczu rozegranym w Krakowie 22 sierpnia Garbarnia wygrała 1:0 (0:0) po golu Błażeja Radwanka.

Sędzią meczu Garbarnia Kraków - GKS Katowice będzie Karol Iwanowicz (Lublin).