Garbarnia Kraków. Wysoka porażka „Brązowych" w Siedlcach na inaugurację wiosennych rozgrywek II ligi

W lipcu Garbarnia pokonała Pogoń 3:2. W Siedlcach doznała wysokiej porażki
W lipcu Garbarnia pokonała Pogoń 3:2. W Siedlcach doznała wysokiej porażki Andrzej Wiśniewski
Meczu 20. kolejki II ligi piłkarskiej, inaugurującym wiosenne rozgrywki, Garbarnia Kraków przegrała na wyjeździe z Pogonią Siedlce 0:3.

Gospodarze od początku meczu ruszyli do ataku; w pierwszych 10 minutach wywalczyli dwa rzuty rożne i raz zagrozili bramce gości, ale skutecznie interweniował Xavier Dziekoński. W rewanżu, w 16 min, Tomasz Tymosiak z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczkę. Po chwili po dośrodkowaniu z takiego samego stałego fragmentu gry prowadzenie dla Pogoni uzyskał Przemysław Misiak.

Garbarze próbowali odrobić straty, jednak rzadko groźnie atakowali, a gdy w 37 min stworzyli sobie dwie okazje, Maciej Kikolski sparował strzał Wojciecha Słomki, a dobitka Adama Żaka okazała się niecelna. 4 min później miejscowi przejęli piłkę w środkowej strefie boiska, a ich akcję skutecznie sfinalizował Dominik Nowak. Jeszcze przed przerwą bliski zdobycia gola dla gości był Mark Assinor, ale w ostatnich chwili jeden z siedlczan wybił piłkę lecącą do siatki.

Na początku drugiej połowy spotkania obie drużyny miały okazje do zmiany jego wyniku, jednak Cezary Bujalski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Dziekońskim, a Assinor z ostrego kąta strzelił nad poprzeczkę. Kolejne próby garbarzy też były nieudane: uderzenie Grzegorza Marszalika obronił Kikolski, a strzał Mateusza Nowaka był niecelny. Potem wynik meczu ustalił Damian Nowak.

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Misiak 18, 2:0 Nowak 41, 3:0 Nowak 72.
Pogoń: Kikolski - Bujalski (77 Marcinho), Lewandowski, Wichtowski, Miś (77 Fiedosewicz) - Misiak, Pek, Wicenciak, Szuprytowski (88 Włodyka), Demianiuk (83 Mamis) - D. Nowak (77 Majewski).
Garbarnia: Dziekoński - Warczak, Nakrosius (71 Kardas), Mruk, Polak - Słomka (75 Karbownik), Tymosiak (60 Mularczyk), Dziedzic, Handzlik (60 Marszalik), Assinor (60 M. Nowak) - Żak.
Sędziował: Albert Różycki (Łódź). Żółte kartki: Majewski, Misiak - Assinor. Widzów: 548.