GKS Katowice - Puszcza Niepołomice. Padła tylko jedna bramka [ZDJĘCIA]

Tomasz Bochenek
GKS Katowice - Puszcza Niepołomice
GKS Katowice - Puszcza Niepołomice Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 1:0 w meczu 14. kolejki I ligi. Gol Filipa Kozłowskiego w 17 minucie zadecydował o tym, że po dwóch zwycięstwach bez straty gola "Żubry" poniosły porażkę. ZDJĘCIA >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Kozłowski 17.
Katowice: Kudła - Jędrych, Janiszewski, Kołodziejski - Wojciechowski, Błąd, Figiel, Urynowicz (74 Jaroszek), Szwedzik (75 Samiec-Talar), Pavlas - Kozłowski (69 Szymczak).
Puszcza: Kobylak - Wojcinowicz, Dytjatjew, Mroziński - Aftyka (76 Pięczek), Stępień, Serafin, Cikos (65 Górski) - Boguski (65 Hajda), Thiakane, Włodarczyk (65 Kobusiński).
Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok). Żółte kartki: Szwedzik, Figiel, Kołodziejski, Błąd, Kudła - Wojcinowicz, Aftyka, Thiakane, Serafin.

Wisła Kraków. Transfery byłych piłkarzy Wisły. Sezon 2021/22

Po kilku akcjach Puszczy wydawało się, że to ona jest bliższa objęcia prowadzenia, jednak w 17 min zrobili to gospodarze: po podaniu Wojciechowskiego celnie zagłówkował Kozłowski.

Gol na katowiczan wpłynął dobrze, na "Żubry" niekoniecznie. Mogło dojść do podwyższenia - mowa tu przede wszystkim o sytuacji w 26 min, kiedy dogodną okazję miał Szwedzik, lecz Kobylak bardzo dobrą interwencją uchronił gości od straty. Do nich zdecydowanie należał już trzeci kwadrans meczu, a tuż przed przerwą "Gieksa" była w naprawdę dużych opałach. Najpierw mocno, lecz nieznacznie niecelnie uderzył Stępień. Za moment Aftyka wykonał szarżę w polu karnym gospodarzy i uderzył z kąta, lecz Kudła nie dał się pokonać.

Słomniczanka - Wieczysta Kraków. 14 minuta, Sławomir Peszko odbiera po gole gratulacje od Adriana Frańczaka

Wieczysta wysoko pokonała Słomniczankę. Peszko się nie zatrz...

Po pauzie "Żubry" dalej parły po wyrównanie. Katowiczanie dobrze się jednak bronili. W 64 min Włodarczyk wykonał niezły atak, lecz Kudła po jego strzale odbił piłkę. A GKS nie zamierzał statystować, i to jego ataki stały się groźniejsze. Zwłaszcza Szwedzik był aktywny w wykańczaniu akcji, jego strzały nie przyniosły jednak efektów.

W 79 min po "główce" Samca-Talara piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Puszczy. A kilkadziesiąt sekund później mogło dość do wyrównania - nie doszło, bo Thiakane zmarnował swoją okazję, spudłował.

W doliczonym czasie gry kibice obejrzeli m.in. nieudany strzał Wojcinowicza. GKS dzięki zwycięstwu wyprzedził Puszczę w tabeli. Ma 15 punktów, "Żubry" 14.