Grupa Azoty SPR Tarnów. Piłkarze ręczni po wygranej z Zagłębiem Lubin awansowali do finału Pucharu Polski! [ZDJĘCIA]

Półfinałowy mecz Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn Grupa Azoty SPR Tarnów - Zagłębie Lubi Tomasz Schenk
Drużyna Grupa Azoty SPR Tarnów awansowała do finału Pucharu Polski mężczyzn po wygranej u siebie z Zagłębiem Lubin 30:21. Jej rywalem będzie zwycięzca czwartkowego (18 marca 2021) półfinału Łomża Vive Kielce (mistrz Polski) – Orlen Wisła Płock (wicemistrz kraju).

Tarnowianie odnieśli piękny sukces, zasłużenie awansując do finału prestiżowych rozgrywek. Po raz pierwszy w swej historii grali w półfinale PP, a dzięki sobotniemu zwycięstwu wystąpią w decydującej rozgrywce. Zagłębie Lubin mogło się wcześniej pochwalić zdobyciem Pucharu Polski w 1993 roku oraz grą w finale tych zmagań w 2009 i 2010 roku, ulegając niepokonanej drużynie Vive Kielce.

Półfinał w Tarnowie był zacięty, wyrównany głównie w jego pierwszej połowie. Prowadzenie zmieniało się kilka razy. Ostatni remis zanotowano w 19 min (6:6). Potem niewielką przewagę uzyskali tarnowianie. Po przerwie powiększyli ją do nawet pięciu bramek (w 44 min było 17:12, a w 45 min 18:13), ale ich rywale nie dali za wygraną. W 49 min było już tylko 18:17, a w 51 min 20:18. W końcówce meczu gospodarze zdobyli jednak aż dziesięć goli, a stracili tylko trzy, zapewniając sobie wysokie zwycięstwo i awans do finału PP.

Grupa Azoty SPR Tarnów - Zagłębie Lubin 30:21 (13:10)
Bramki: Majewski 6, Tokuda 6, Mrozowicz 4, Wojdan 3, Yoshida 3, Zahirović 3, Dadej 2, Kowalik 1, Kużdeba 1, Wajda 1 - Drobiecki 4, Marciniak 4, Netz 4, Adamski 2, Bogacz 2, Chychykalo 2, Hajnos 2, Kupiec 1.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0