Grupa Azoty Unia Tarnów. Trzecie zwycięstwo „Jaskółek" po skutecznym finiszu w meczu ze szczecinianami ZDJĘCIA

Roman Kieroński
2.10.2022, Tarnów: mecz superligi Grupa Azoty Unia - Sandra Spa Pogoń Szczecin
2.10.2022, Tarnów: mecz superligi Grupa Azoty Unia - Sandra Spa Pogoń Szczecin Tomasz Schenk
W meczu 5. kolejki superligi piłkarzy ręcznych, rozegranym w Tarnowie, Grupa Azoty Unia pokonała ostatni - przed weekendem - zespół w tabeli Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:28. To jej trzecia wygrana w tym sezonie w tych rozgrywkach.

O wygranej tarnowian przesądzili Taras Minotski i Paweł Podsiadło. Punkty nie przyszły im jednał łatwo. Przez 23 minuty żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć przewagi większej niż jedna bramka. Najczęściej na tablicy widniał remis. W końcówce pierwszej połowy goście schodzili na przerwę z przewagą dwóch goli.

Po zmianie stron miejscowi doprowadzili do remisów 15:15, 17:17 i 18:18. W drugiej połowie świetnie trafiał Podsiadło i miejscowi powiększali przewagę do trzech goli. W 53 min prowadzili już tylko 26:25, ale końcówka meczu po dwóch golach Podsiadły oraz jednym Alberta Sanka i Michała Słupskiego znów na szczęście należała do nich.

Po pięciu kolejkach superligi w tabeli prowadzi broniąca mistrzowskiego tytułu Łomża Industria Kielce, która ma na koncie komplet (15) punktów. Grupa Azoty Unia zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 8 punktów.

GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW – SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN 30:28 (13:15)
Bramki: Minotski 9, Podsiadło 7, Sanek 3, Słupski 3, Yoshida 3, Matsuura 2, Zahirović 2, Sikora 1 - Krupa 6, Krok 5, Wrzesiński 5, Kapela 4, Krysiak 3, Polok 2, Zalewskyj 2, Wiśniewski 1.