Hokej kobiet. Kozice pokazały rogi w Oświęcimiu, urywając Unii punkt w dwumeczu [ZDJĘCIA]

Joanna Strzelecka ustala wynik drugiego meczu Unii Oświęcim z Kozicami Poznań. Fot. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim wygrała w ekstraklasie hokeistek dwa mecze z Kozicami Poznań, które jednak urwały gospodyniom punkt, a - niewiele brakowało - a w pierwszym meczu mogłyby wziąć nawet pełną pulę.

W pierwszym meczu oświęcimianki nie do końca były skoncentrowane. - Dziewczęta najwyraźniej dopisały sobie punkty w szatni – tłumaczy Robert Piecha, trener Unii. - Okazji bramkowych nie sposób zliczyć. Druga i trzecia tercja toczyły się praktycznie w tercji obronnej poznanianek. Jednak niemal każdy wypad rywalek kończył się dla nich zdobyciem gola.

Sytuacja gospodyń stała się dramatyczna w końcówce, kiedy widmo porażki zajrzało im głęboko w oczy. Trener miejscowych zdecydował się na pokerową zagrywkę z wycofaniem bramkarki, co przyniosło gola na wagę dogrywki i punktu. O drugi przyszło walczyć.

W dogrywce karę najpierw zarobiła Ines Schramm, ale oświęcimianki nie potrafiły skończyć meczu. W dodatku potem na przymusowy odpoczynek powędrowała Aneta Michałek i to miejscowe znalazły się z trudnym położeniu. Jednak krążek we własnej tercji obronnej przejęła Karolina Churas i po przejechaniu całego lodowiska, pokonała Heleną Grzybowską.

W drugim meczu oświęcimianki zaczęły agresywnie i – co ważne – skutecznie. Już po pierwszej tercji zapewniły sobie komfort gry. Do tego stopnia, że w 36 min Karolina Trethan zmarnowała karnego.

W ostatniej minucie poznanianki miały szansę na honorowego gola, ale Ingrid Schramm z bliska trafiła w poprzeczkę.

Unia Oświęcim – Kozice Poznań 4:3 po dogrywce (2:1, 0:1, 1:1, dog. 1:0)
Bramki
: 0:1 Pospieszna 12.16; 1:1 Wawrzyk – Churas 17.58, 2:1 Klatka 19.00, 2:2 Iga Schramm 27.36, 2:3 Ingrid Schramm 50.46, 3:3 Metyk – Michałek 58.48, 4:3 Churas 62.49.

Sędziowali: Jacek Szutta i Grzegorz Cudek (Oświęcim).

Kary: 12 (w tym 10 min dla Michałek) – 10 minut.

Unia Oświęcim – Kozice Poznań 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Bramki:
1:0 Strzelecka 0.23, 2:0 Wawrzyk – Strzelecka 9.06, 3:0 Wawrzyk 12.25, 4:0 Strzelecka – Churas 28.25, 5:0 Strzelecka – Wawrzyk 32.12, 6:0 Churas – Strzelecka 53.14, 7:0 Strzelecka – Churas 57.12.

Sędziowali: Michał Baca i Jacek Szutta (Oświęcim).

Kary: 0 – 6 minut.

Unia: Chodak – Kozłowska, Metyk; Klatka, Strzelecka, Kot – Gałuszka, Szpyt; Wawrzyk, A. Zaborska, Churas – K. Zaborska; Trethan, Kułas, Zalewska.

Kozice: Grzybowska (w drugim meczu Kamińska) – Ines Schramm, Pospieszna; Szymczak, Ingrid Schramm, Iga Schramm – Prolisko, Chilomer; Springer, Łada, Janusz.