Hokej. Rywal Cracovii awansował w Lidze Mistrzów

(AS)
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Świetnie w Hokejowej Lidze Mistrzów spisuje się rywal Comarch Cracovii, zespół wicemistrza Czech Sparta Praga. W eliminacjach grupowych Sparta wygrała z „Pasami” w Krakowie 7:2, w Pradze tylko 5:4.

Prażanie awansowali do ćwierćfinału HLM, eliminując szwedzki zespół HV71 Jonkoping.

W pierwszym meczu w Pradze wygrali Szwedzi 4:2 i oni byli faworytem w rewanżu. Tymczasem Sparta zagrała kapitalny mecz i pokonała rywala aż 5:0, odrabiając z nawiązką straty z pierwszego meczu. Prażanie mieli świetne trzy minuty w drugiej tercji, zdobyli wtedy aż trzy gole.

– To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie – powiedział Lukasz Pech, który strzelił dwa gole. Teraz w ćwierćfinale Sparta zagra z SC Bern (Szwajcaria).

Do czołowej ósemki awansowały po trzy zespoły ze Szwecji i Szwajcarii, dwa z Czech, zostały wyeliminowane wszystkie zespoły z Finlandii.