Hokej. W derbach Małopolski Podhale Nowy Targ lepsze od Unii Oświęcim

Maciej Zubek
W meczu hokejowej ekstraklasy Podhale Nowy Targ zagrało bardzo mądrze i pewnie pokonało Re-Plast Unię Oświęcim 5:2.

Pierwsza tercja wyrównana, ale to Unia miał po niej zaliczkę jednego gola. Goście zdobyli go, wykorzystując jeden z dwóch – w tej odsłonie – swoich okresów gry w liczebnej przewadze. Do bramki Podhala efektownym uderzeniem w górny róg trafił w 10 min Danił Oriekin. Druga tercja zdecydowanie dla Podhala, co też znalazło przełożenie na wynik.

Już w jej pierwszych trzech minutach gospodarze zdobyli dwie bramki. Najpierw Justin Valentino w dużym zamieszaniu wepchnął krążek za plecy Saundersa, a za moment po świetnym dograniu od Emila Sveca trafił Dylan Willick. Co prawda w 27 min wyrównał po indywidualnej akcji Martin Przygodzki, ale potem to znów nowotarżanie cieszyli się z dwóch trafień.

W 31 min Richard Jencik nie zastanawiając wypalił spod linii niebieskiej i bramkarz Unii nie zdążył z interwencją, a w 38 min – w momencie gry Podhala 5 na 4 – sprytem wykazał się Svec, który przejął odbity od bandy krążek i z bliska skierował go do bramki.

W trzeciej tercji Podhale już starało się kontrolować wydarzenia na lodzie. „Szarotki”grały mądrze i odpowiedzialnie w defensywie, nie pozwalając rozwinąć „skrzydeł” Unii. W połowie tej tercji najpierw to oświęcimianie mielil liczebną przewagę, ale wykorzystać tego nie potrafili. Za to kiedy to nowotarżanie mieli jednego zawodnika więcej na lodzie drugi raz na listę strzelców wpisał się Jencik, zmieniając tor lot krążka po strzale Alexandra Petterssona.

KH Podhale Nowy Targ – Re Plast Unia Oświęcim 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Bramki:
0:1 Oriekin (Themar, Nowryta) 10, 1:1 Valentino (Jencik, Neupauer) 22, 2:1 Willick (Svec, Franek) 23, 2:2 Przygodzki (Meidl, Bezuska) 27, 3:2 Jencik (Valentino, Chaloupka) 31, 4:2 Svec (Willick, Pettersson) 38, 5:2 Jencik (Pettersson, Neupauer) 52.

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Franek, Willick, Svec – Chaloupka, Puzic, Pettersson, Dziubiński, Nttinen – Stadel, Sulka, Valentino, Neupauer, Jencik oraz Mrugała, Słowakiewicz, Siuty, Campbell.

Unia: Saunders – Zatko, Pretnar, Kowalówka, Kalan, Koblar – Bezuska, Luza, Meidl, Trandin, Przygodzki – Wanacki, Noworyta, Garszyn, Oriekin, Themar – Noworyta, Piotrowicz, Malicki, Krzemień, Wanat.

Sędziowali: Patryk Pyrskała i Sebastian Kryś (obaj Katowice). Kary: 10 – 8 min. Widzów: 1200.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani