I liga koszykarek. Politechnika Korona kończy sezon. MOSiR Bochnia i Wisła grają dalej

Rok temu walczyły o ekstraklasę, teraz rywalizację w fazie play off koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków zakończyły na pierwszej przeszkodzie i to po zaledwie dwóch meczach. W grze pozostają wciąż Contimax MOSiR Bochnia oraz Wisła CanPack Kraków.

Po pierwszy dwóch kwartach meczu Politechniki Korony z Liderem Swarzędz wydawało się, że krakowianki odrobią straty. Niestety, po przerwie znacznie lepiej zagrały przyjezdne i to one awansowały do półfinału.

W Bochni nie udało się koszykarkom Contimaxu MOSiR-u zakończyć rywalizacji z MUKS Poznań w dwóch meczach. Rywalki z Wielkopolski odrobiły straty, o czym przesądziły dwie kwarty po przerwie.

W grze pozostają wiślaczki. Po porażce w pierwszym meczu, tym razem w hali przy ul. Reymonta były wyraźnie lepsze i przesądziły sprawę w meczu z Pompaxem Tęczą Leszno tak naprawdę przed przerwą.

Los koszykarek z Bochni oraz Wisły CanPack rozstrzygnie się po trzecich meczach, które zaplanowano na 6 kwietnia.

AZS Politechnika Korona Kraków - Lider Swarzędz 52:68 (14:14, 20:8, 8:19, 10:27)
Politechnika Korona: Zuchora 11, Krzywoń 10, Kocaj 10, Kopiec 8, Dolenc 2 oraz Natkaniec 6, Filipowska 5, Koroszec 0.
Lider: Piechowiak 20, M. Piasecka 12, Wojdalska 8, Wdowiuk 6 oraz Żukowska 10, Motyl 7, A. Piasecka 3, Plackowska 2, Flaszak 0.
Sędziowali: Dominik Hałka oraz Paweł Zapłotny. Stan play off: 0:2.

Contimax MOSiR Bochnia - MUKS Poznań 64:73 (25:15, 16:25, 6:13, 17:20)
Contimax MOSiR: Plucińska 22, Szkop 17, Zając 10, Skrzyńska 6, Krawiec 5 oraz Malinowska 4, Fortuna 0, Rak 0.
MUKS: Papiernik 19, Łakoma 18, Masłowska 15, Batura 8, Piotrowska 8 oraz Malchrowicz 5, Szymańska 0, Jóźwiak 0, Wartecka 0.
Sędziowali: Damian Myszka oraz Grzegorz Sowa. Stan play off: 1:1.

Wisła CanPack Kraków - Pompax Tęcza Leszno 78:52 (32:21, 15:10, 20:10, 11:11)
Wisła CanPack: Stasiuk 25, Wilk 19, Bukowczan 7, Kozłowska 6, Rogalska 4 oraz Mazur 9, Wojtylas 6, Szymkowicz 2, Piwowska 0, Wojtas 0.
Pompax Tęcza: Walentowska 14, Hołtyn 10, Szloser 5, Ratajczak 4, Pisera 2 oraz Siwińska 8, Pietrzak 5, Matuszewska 2, Kuczyk 2, Pacholczyk 0, Jędryczka 0.
Sędziowali: Rafał Bogdan oraz Alicja Butenko. Stan play off: 1:1.