I liga koszykarek. Wisła CanPack gromi rywalki na wyjeździe

Anna Kaczmarz
To było bardzo jednostronne spotkanie. Koszykarki Wisły CanPack, liderujące w swojej grupie I ligi, pewnie wygrały na wyjeździe z drugim zespołem Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.

W tym meczu ani przez moment nie było wątpliwości kto jest lepszy. O niespodziance nie mogło być nawet mowy. Wiślaczki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 6:0, a później ta ich przewaga tylko rosła i rosła. Po pierwszej kwarcie miały już ponad dwadzieścia punktów zapasu. Gdy schodziły na przerwę różnica wynosiła już prawie trzydzieści punktów. A po zmianie stron zespół z Krakowa tylko kontynuował to, co zaczął w dwóch pierwszych kwartach. Ostatecznie skończyło się na wygranej z przewagę 55 punktów! Jednym słowem - pogrom!

Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Wisła CanPack Kraków 46:101 (13:36, 12:17, 11:21, 10:27)
Enea AZS AJP II: Duchnowska 21, Steblecka 8, Lewandowska 4, Michniewicz 3, Maćkowiak 0 oraz Latos 7, Łotarewicz 3, Małkowska 0, Mochól 0, Bęczowska 0.
Wisła CanPack: Bukowczan 23, Stasiuk 19, Kuczyńska 19, Jackowska 14, Krzywoń 3 oraz Natkaniec 8, Kozłowska 6, Kwiecień 6, Góral 3, Orlicka 0.