I liga koszykarek. Wisła Orlen Południe zdemolowała Lidera w czwartej kwarcie

Ten mecz I ligi koszykarek długo był wyrównany, ale Wisła Orlen Południe znakomicie go zakończyła. O wszystkim przesądziła bowiem czwarta kwarta, w którym koszykarki „Białej Gwiazdy” rozbiły Lidera Swarzędz.

Pierwsza kwarta w hali przy ul. Reymonta była wyrównana. Prowadzenie zmieniało się kilka razy, ostatecznie nieznacznie wygrały ją koszykarki ze Swarzędza. One też budowały swoją przewagę również w drugiej kwarcie. Ostatecznie na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu Lidera 28:22.

Po zmianie stron lepiej w grę weszła Wisła, która zaczęła odrabiać straty. Sztuka ta udała się na cztery minuty przed końcem trzeciej kwarty, gdy rzuty wolne wykonywała Martyna Stasiuk. Pierwszy celny dał remis, drugi już prowadzenie Wiśle 33:32. Do końca trzeciej części krakowianki jeszcze podwyższyły swoje prowadzenie. Tę kwartę zakończył rzut za trzy punkty Klaudii Góral, dzięki czemu przed decydującą kwartą wiślaczki prowadziły 41:34. A to się wydarzyło w tej czwartej kwarcie, nie dzieje się często. Krakowianki wprost zdemolowały bowiem rywalki. Wygrały tę kwartę 30:4, a całe spotkanie 71:38.

Wisła Orlen Południe Kraków - Lider Swarzędz 71:38 (13:16, 9:12, 19:6, 30:4)
Wisła: Stasiuk 11,Krzywoń 10, Kuczyńska 8, Wilk 7, Grzenkowicz 4 oraz Duchnowska 11, Kaźmierczak 8, Kwiecień 7, Góral 3, Zuziak 2, Bursa 0.
Lider: Urbaniak 10, Ratajczak 8, Szuba 4, Wojdalska 2, Rogulska 2 oraz Bartczak 4, Siwińska 4, Mierzejewska 2, Kupczyk 0, Litwin 0, Polak 0.
Sędziowali: Miłosz Tracz oraz Michał Kurcz. Widzów: 50.