I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków przegrywa po walce z MKKS Żak Koszalin

Gdyby nie wyraźnie słabsza trzecia kwarta, to być może krakowianie cieszyliby się z pierwszej wygranej w sezonie. A tak koszykarze AZS AGH musieli uznać wyższość MKKS Żak Koszalin, który pod Wawelem wygrał 79:72.

Pierwsza kwarta była początkowo bardzo wyrównana, a drużyny grały na zasadzie punkty za punkty. Na cztery minuty przed końcem tej części gry lepiej zaczęli sobie radzić jednak goście i to oni nieco odskoczyli. Po pierwszej części prowadzili bowiem dziewięcioma punktami.

W drugiej kwarcie krakowianie od początku próbowali odrabiać straty. Po czterech minutach gry doszli rywali na trzy punkty (33:36). A niewiele później po szybkiej kontrze i dwóch punktach Damiana Ciesielskiego AZS AGH wyszedł na prowadzenie 37:36! W kolejnych minutach znów mieliśmy bardzo wyrównane starcie, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Ostatecznie na przerwę w przewagą jednego punktu schodzili goście.

To, co AZS AGH z takim mozołem wypracował w drugiej kwarcie, błyskawicznie roztrwonił na początku trzeciej. Dwie pierwsze minuty w wykonaniu Żaka były piorunujące i z jednego punktu przewagi zrobiło się w tym czasie dziewięć, a po chwili już jedenaście. Krakowianie pierwszy punkt w tej części zdobyli dopiero po ponad trzech minutach gry, gdy jeden z dwóch rzutów wolnych skutecznie wykonał Rafał Komenda. To była jednak tak naprawdę jednostronna kwarta. Goście prowadzili bowiem po niej dwunastoma punktami.

Krakowianie pokazali jednak charakter i w ostatniej części to oni zaczęli bardzo mocno. Szybko zniwelowali straty do pięciu punktów. Goście dość szybko otrząsnęli się i trzymali taką właśnie przewagę przez dobre kilka minut, ale na dwie i pół minuty przed końcem za trzy trafił Damian Dyrda i zrobiło się już tylko 70:72. Końcówka meczu była już zacięta, ale to koszykarze z Koszalina lepiej wytrzymali to wszystko nerwowo i to oni cieszyli się z wygranej.

AZS AGH Kraków - MKKS Żak Koszalin 72:79 (21:30, 20:12, 11:22, 20:15)
AZS AGH: Komenda 21, Ciesielski 16, Dyrda 11, Mąkowski 5, Orłowski 3 oraz Piliszczuk 7, Śmiglak 6, Adamczyk 2, Golus 1.
MKKS: Barton Kondrat 22, Pawlak 12, Rosiński 11, Szewczyk 6, Skiba 6 oraz Krajewski 11, Tomaszewski 7, Rajewicz 2, Lewandowski 2
Sędziowali: Adrian Szczotka, Mateusz Kryśko, Dominik Hałka. Widzów: 100.