I liga koszykarzy. Wyjazdowe zwycięstwo AZS AGH Kraków w ostatnim meczu sezonu

Joanna Urbaniec
To było udane podsumowanie dobrego sezonu AZS AGH Kraków. Zespół trenera Wojciecha Bychawskiego w ostatnim spotkaniu wygrał z Miastem Szkła Krosno na wyjeździe 82:68. Krakowianie wykonali plan i pozostają w szeregach I ligi koszykarzy.

W środę zaczęło się od prowadzenia krakowian, ale w pierwszej kwarcie gospodarze dość szybko opanowali sytuację i odskoczyli na kilka punktów. W tej pierwszej części gościom nie udało się już odrobić strat, przegrali ją sześcioma punktami. Druga kwarta też stała dominacja koszykarzy z Krosna, który utrzymywali stale, momentami nawet kilkanaście punktów przewagi. Pod koniec tej części coś jednak w grze krakowian drgnęło i na przerwę schodzili tracąc do rywali już tylko siedem punktów.

Przerwę lepiej wykorzystali goście. Nie minęły nawet trzy minuty tej kwarty aż już był remis po celnym rzucie Mateusza Orłowskiego za trzy punkty. A później było już tylko lepiej dla drużyny Wojciecha Bychawskiego. Co prawda Miasto Szkła jeszcze na moment wyszło na prowadzenie, ale kolejne minuty należały już do AZS AGH. To była tak dobra kwarta w wykonaniu krakowian, że przed decydującą częścią prowadzili 60:52. A w ostatniej kwarcie tego meczu i całego sezonu AZS AGH Kraków już kontrolował sytuację na parkiecie.

Miasto Szkła Krosno - AZS AGH Kraków 68:82 (23:17, 18:17, 11:26, 16:22)
Miasto Szkła: Zagórski 12, Łałak 9, Jankowski 8, Śpica 6, Dubultus 4 oraz Heliński 10, Harris 9, Oczkowicz 8, Gomółka 2, Traczyk 0, Dawdo 0.
AZS AGH: Abdelaal 16, Sobiech 15, Wydra 13, Orłowski 9, Zmarlak 9 oraz Dyrda 7, Leszczyński 5, Śmiglak 5, Szymański 3, Leśniak 0.
Sędziował: Mateusz Wawrzyński, Krzysztof Krajewski oraz Grzegorz Łata.