I liga siatkarzy. AZS AGH Kraków w meczu z KPS Siedlce przełamał złą passę [ZDJĘCIA]

art
AZS AGH Kraków - KPS Siedlce Konrad Kozłowski
W meczu 13. kolejki Krispol 1. Ligi siatkarze AZS AGH Kraków wygrali u siebie z KPS Siedlce. Zobacz, co działo się na parkiecie, przejdź do GALERII.

AZS AGH Kraków - KPS Siedlce 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:19)
AZS AGH: Jankiewicz, Gąsior, Janusz, Macyra, Naliwajko, Łaba, Stąsiek (libero) oraz Czyrek (libero), Piwowarczyk, Fenoszyn.
KPS: Napiórkowski, Adamczyk, Sawicki, Nowak, Woźnica, Gulak, Biniek (libero) oraz Szymański, Bieńkowski, Laskowski, Krupiński (libero).

Dzięki tej wygranej krakowianie nie tylko przełamali serię porażek (3 kolejne mecze), ale i zapewnili sobie więcej spokoju po pierwszej rundzie. Przewagę nad plasującym się w strefie spadkowej KPS powiększyli do 8 "oczek".

W I secie początkowo prowadzili gospodarze, później inicjatywę przejęli goście i lepiej rozegrali nerwową (22:23) końcówkę. W drugim secie siatkarze AZS AGH dominowali (10:5, 20:11), wygrali także następnego. W czwartym szybko odskoczyli i nie dali się dogonić.

MVP meczu został wybrany kapitan miejscowego zespołu - Patryk Łaba.