Andrzej Banas
Siatkarze AZS AGH Kraków odnieśli drugie zwycięstw w Tauron 1. Lidze w sezonie 2022-23. W sobotę (30.09.2023) wygrali na swoim parkiecie z Olimpią Sulęcin.

AZS AGH Kraków - Olimpia Sulęcin 3:1 (17:25, 25:18, 25:20, 27:25)

AZS AGH: Peryt, Oziabło, Kraut, Tokajuk, Miniak, Bakaj, Dereń (libero) oraz Komar, Wiśniewski, Piksa (libero), Putkowski.
Olimpia: Buczek, Leitermeier, Prokopczuk, Nowik, Michalak,Cichosz-Dzyga, Sawerwain (libero), Sobczak (libero) oraz Gawrzydek, Turek, Chaciński, Bożek, Kłysz.

W I secie kluczowy okazał się fragment od 8:10 do 8:14, potem goście kontrolowali już wydarzenie na parkiecie (ich przewaga wzrosła do 8 pkt). W drugiej części krakowianie prowadzili 6:2, później przegrywali 11:12. Ostatni remis w wyrównanym secie to 17:17, od tego stanu miejscowy zespół zdobył 4 "oczka" z rzędu i już nie dał się dogonić.

W trzeciej partii to krakowianie mieli inicjatywę. Rywale zmniejszyli stratę (17:16, 22:20), ale na więcej nie było och stać.

Tokajuk MVP meczu AZS AGH - Olimpia

Wydawało się, że w czwartym secie Olimpia się przełamie (2:7, 14:18). Gospodarze jednak odwrócili od stanu 16:19 zdobyli 4 punkty z rzędu i objęli prowadzenie. Końcówka była bardzo gorąca. Krakowianie mieli dwa meczbole, lecz je zmarnowali. Goście też nie wykorzystali swej szansy (setbola), a po chwili przegrali.

Najlepszym graczem meczu (MVP) został wybrany Kajetan Tokajuk z AZS AGH.