Na Pustyni Błędowskiej w Kluczach oraz nad Chechłem w Trzebini staną strefy kibica
W dniach 22-25 czerwca strefa kibica działać będzie przy Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej w Kluczach. Codziennie w godz. 14-20 transmitowane będą tam zmagania sportowców. Ponadto działać będzie tam strefa animacji, strefa gastro, olimpijska strefa sportowa oraz kino plenerowe, w którym po zakończeniu transmisji sportowych wyświetlane będą filmy.
Do strefy kibica będzie można dojechać bezpłatną komunikacją miejską z Klucz.
W dniach 30 czerwca - 2 lipca sportowe emocje będzie można przeżywać w strefie kibica zlokalizowanej nad Chechłem w Trzebini. Poza oglądaniem igrzysk, przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych oraz dorosłych, m.in. konkurs wiedzy o igrzyskach. Ponadto, dmuchany zamek, malowanie twarzy, konkurencje strzeleckie, tematyczne zabawy. Specjalny trzydniowy program przygotuje Klub Sportowy „Akademia Piratów-Szkoła Żeglarska dla dzieci i młodzieży”.
Nad Chechłem stanie także trenażer, na którym każdy odważny będzie mógł spróbować żeglarstwa na sucho. Organizator przewiduje również wieloetapowy konkurs z nagrodami, polegający na zmaganiach w wielu różnych konkurencjach sportowych.
Program Stefy Kibica w Trzebini na każdy dzień
10.00-22.00: wielkie emocje na telebimie z wszystkich aren sportowych III Igrzysk Europejskich 2023 Kraków – Małopolska ;
10.00-16.00: animacje, gry i zabawy dla dzieci;
16.00-20.00: rozgrywki sportowe;
20.00-22.00: quizy sportowe w przestrzeni wypoczynku.
Organizacja stref kibica została dofinansowana z budżetu Województwa Małopolskiego. Gmina Klucze na ten cel otrzymała 100 tys. zł, natomiast gmina Trzebinia 45 tys. zł.
Igrzyska Europejskie w Krakowie i Małopolsce rozpoczną się w środę (21 czerwca). Tego dnia wieczorem na stadionie Wisły zaplanowano wielkie otwarcie imprezy. Organizatorzy igrzysk spodziewają się, że w związku z imprezą w Krakowie, w zależności od dnia i programu zawodów, pod Wawelem będzie przebywać ok. 20-30 tys. gości z kraju i zagranicy. Wśród nich jest 3500 sportowców (w sumie na igrzyska przyjedzie ich ok. 6,5 tys.), dla których przygotowano wioskę zawodniczą w miasteczku studenckim Akademii Górniczo-Hutniczej. Pod Wawel przyjeżdżają też trenerzy, działacze sportowi, część z ok. 8,5 tys. wolontariuszy (o wolontariat ubiegało się 9620 osób ze 111 krajów), ponad tysiąc akredytowanych przedstawicieli mediów z całego Kontynentu. Przybywają również kibice z kraju i zagranicy.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Gigantyczny znak N i napis "JP II" w małopolskim lesie. Jak powstały? W jakim celu?
- Pociągi z Oświęcimia do Trzebini mogą już jeździć dużo szybciej
- Rynek w Chrzanowie z lotu ptaka. Podoba wam się taki?
- Kiedy zostanie otwarty wiadukt przy ul. Siennej w Chrzanowie?
- Przyjechała autem, wyrzuciła śmieci na trawnik i odjechała. Wszystko się nagrało
- Część hałdy przy kopalni Janina pokryła się zielenią
