Tegoroczny zjazd odbywa się pod hasłem: "Kraków miastem Krystyn". Trwa od 12 do 14 marca. "Dziennik Polski" jest jednym z patronów tego wydarzenia.
W pierwszym dniu zjazdu Krystyny spotkały się z gościem specjalnym - językoznawcą profesorem Jerzym Bralczykiem. W drugim dniu, w środę (13 marca), w programie wydarzenia znalazł się - obok uroczystego, barwnego przemarszu spod Barbakanu na Rynek Główny - również wieczór w Operze Krakowskiej, z operą "Nabucco" Giuseppe Verdiego.
Pomysłodawczynią Zjazdu Krystyn była Krystyna Bochenek, dziennikarka Radia Katowice, a później wicemarszałek Senatu, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Imienniczki inicjatorki imprezy spotykają się i integrują w swoje imieniny, 13 marca. Pierwszy zjazd odbył się w 1998 r. w Katowicach, kolejne edycje organizowane są w różnych miastach po Polsce. Zjazd nie miał jak dotąd ani roku przerwy, a tylko w 2020 roku - w czasie pandemii Covid-19 - odbył się online. W Krakowie zjazd gości po raz drugi.
- W dniu 13 marca od 1998 roku kobiety różnych profesji o imieniu Krystyna spotykają się, aby wspólnie manifestować swoje święto. Pokazując, że bez względu na wiek, status społeczny, wykonywany zawód, narodowość, sytuację rodzinną czy nadmiar obowiązków - mogą się spotykać - wskazuje Krystyna Rozłonkowska, członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Krystyn im. Krystyny Bochenek i liderka Klubu Krystyn Krakowskich.
W programie ostatniego, trzeciego dnia Zjazdu Krystyn w Krakowie, 14 marca (czwartek) znalazły się:
- Godz. 10, 11 i 12 - godzinny rejs statkiem po Wiśle pod hasłem "Kraków jakiego nie znacie", z podziałem na grupy (zbiórka na Bulwarze Czerwiński, statek Wiślany Ogród & Statek Sobieski)
- Godz. 11.30-13.20 - zwiedzanie Muzeum Krakowa - oddziału Rynek Podziemny z przewodnikiem.
- Godz. 17 - zakończenie Zjazdu.
Cyberbezpieczeństwo - Polska na czele rankingu!
