JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim. Oświęcimianie są o krok od finału! Trzeci raz pokonali mistrzów Polski

Półfinał hokejowej ekstraklasy: JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3, po dogrywce. Na zdjęciu: Ryan Glenn, zdobywca zwycięskiej bramki dla oświęcimian. Jerzy Zaborski
Re-Plast Unia Oświęcim jest i krok od wielkiego hokejowego finału. Po raz trzeci pokonali aktualnego mistrza Polski – JKH GKS Jastrzębie, tym razem w jego hali. Po raz drugi w tej serii mecz kończył się dogrywką. To był nocny seans dla ludzi o mocnych nerwach. Mecz skończył się po godzinie 22, więc oświęcimianie zdecydowali się zostać na noc w Jastrzębiu.

Oświęcimianie pojechali do Jastrzębia bez Victora Carlssona. Najskuteczniejszego strzelca Unii w play-off zmogła choroba. W bramce wystąpił Robert Kowalówka, zastępując Clarke’a Saundersa.

Początek dla jastrzębian. Franks Razgals strzałem z ostrego kąta pokonał oświęcimskiego bramkarza.

Na kolejne gole kibice czekali do trzeciej tercji. Wtedy strzałem z okolic bulika popisał się Aleksander Strielcow, zaskakując Michała Kielera, który w jastrzębskiej bramce zastąpił słabo spisującego się Patryka Nechvatala.

Miejscowi odpowiedzieli golem Dominika Jarosza, po uderzeniu spod linii niebieskiej. Jednak goście szybko odpowiedzieli. Andrej Themar poprawił strzał Nikołaja Stasienki.

Po raz drugi w rywalizacji tej półfinałowej pary do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Podobnie jak w pierwszym meczu w Oświęcimiu, to podopieczni Toma Coolena zadali decysujący cios. „Złotą bramkę” zdobył Ryan Glenn, kończąc swoja solową akcję strzałem z bekhendu.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 po dogrywce (1:0, 0:0, 1:2, dog. 0:1)

Bramki: 1:0 Razgals – Pavlovs – Bryk 6, 1:1 A. Strielcow 48, 2:1 Jarosz – Horzelski 49, 2:2 Themar – Stasienko – W. Strielcow 52, 2:3 Glenn 72.

JKH Jastrzębie: Kieler - Kostek, Bahalejsza; Kalns, Rac, Kasperlik - E. Sevczenko, Bryk; A. Sevczenko, Pavlovs, Razgals - Górny, Kamieniew; R. Nalewajka, Paś, Bondaruk - Horzelski, Jelszański; Pelaczyk, Ł. Nalewajka, Jarosz.

Re-Plast Unia: R. Kowalówka – Paszek, Glenn; Da Costa, Carlsson, Themar – Stasienko, Orłow; Apalkow, W. Strielcow, A. Strielcow – Bezuszka, Rogow; Wanat, Krzemień, S. Kowalówka, – Prusak, Orichin, M. Noworyta.

Sędziowali: Tomasz Radzik (Krynica), Paweł Kosidło (Opole). Kary: 6 - 8. Stan play-off (do 4 zwycięstw): 3:0 dla Unii. Kolejny mecz, 24 marca 2022, w Jastrzębiu. Widzów: 1000.

W drugim półfinale:

GKS Tychy - GKS Katowice 2:6 (1:1, 1:1, 0:4). Stan play-off (do 4 zwycięstw): 2:2