Juniorzy Cracovii odrobili zaległości. Dobrze było do przerwy

Jacek Żukowski
Zaległy mecz rozegrali juniorzy starsi Cracovii występujący w Centralnej Lidze Juniorów. Zremisowali z Odrą w Opolu 2:2 i pozostali na 8. miejscu w tabeli, a w przypadku zwycięstwa awansowaliby na czwarte.

Krakowianie szczególnie dobrze prezentowali się w pierwszej połowie. Najpierw w 28 minucie po świetnej akcji Rózgi, piłka trafiła w pole karne do Tabisza, który sfinalizował atak strzałem z lewego skrzydła. Wyróżniający się Rózga zdobył drugiego gola - z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką w 45 minucie.

Po przerwie broniący się przed spadkiem gospodarze odrobili straty, zdobywając gole w ciągu trzech minut między 55 a 58 minutą i mecz zakończył się remisem. "Pasy" mogły zdobyć trzeciego gola, po karnym, podyktowanym za faul na Rózdze, ale Doba nie wykorzystał "jedenastki". W pierwszej wiosennej kolejce Cracovia zagra w przyszłą niedziele o godz. 11 u siebie z liderującym Lechem Poznań.

Odra Opole - Cracovia 2:2 (0:2)
Bramki dla Cracovii: Tabisz 28, Rózga 45 karny.
Cracovia: Szyptur - Czerwiński, Zgłobik, Krupa, dziewicki, Tabisz (65 Piekarz) - Golus (75 Bałaszek), Sowiecki, Rózga, Bzdyl - Doba.