Iran coraz dalej od Zachodu i coraz bliżej Rosji

Inicjatywa Kino Objazdowe narodziła się z myślą o miejscowościach w regionie Małopolski. Celem plenerowych projekcji jest budowanie i wzmacnianie zainteresowania kinematografią oraz kinem jako doświadczeniem wspólnotowym. Od końca lipca Kino Objazdowe odwiedziło trzy miejsca w Małopolsce. Cieszące się dużym zainteresowaniem projekcje odbyły się w renesansowym Zamku Suskim w Suchej Beskidzkiej, kameralnym amfiteatrze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszanie Dolnej oraz przy bulwarach wiślanych nieopodal kawiarni Zwał jak zwał w Niepołomicach.
W sobotę, 3 września, na finał wydarzenia, Kino Objazdowe dotrze do leżącego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej malowniczego Zamku Tenczyn w Rudnie. Na Zamku zostanie wyświetlony doskonale pasujący do otoczenia średniowiecznych murów film "Król Artur: Legenda miecza" Guya Ritchie'ego - twórcy takich kultowych obrazów jak Porachunki czy Przekręt. Tytułowym bohaterem brawurowej, pełnej akcji opowieści jest młody Artur - ulicznik i awanturnik, który po odnalezieniu legendarnego Excalibura odkrywa swoje prawdziwe przeznaczenie. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Na Zamek Tenczyn w Rudnie obowiązuje bilet wstępu.
"Król Artur: Legenda miecza" to historia sprytnego młodzieńca Artura, który większość czasu spędza w zaułkach Londinium wraz ze swoją ferajną, nieświadomy losu, jaki jest mu pisany. Wszystko zmienia się jednak, gdy dostaje w swoje ręce miecz Excalibur — a wraz z nim przyszłość. Porażony mocą Excalibura Artur staje przed trudnym wyborem. Dołącza do buntowników z Ruchu oporu i podąża za tajemniczą młodą Ginewrą. Uczy się władać mieczem, aby zmierzyć się ze swoimi demonami i zjednoczyć lud w walce z tyranem Vortigernem, który ukradł należną mu koronę i zamordował jego rodziców, po czym ogłosił się królem.
Wydarzenie Kino Objazdowe jest organizowane w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema, skupiającego się na promocji kina jako miejsca, które buduje wspólnotę. W projekcie biorą udział: Kino Pod Baranami (Kraków), Cinema ARTA (Kluż-Napoka), Kino Aero (Praga), Kino Usmev (Koszyce) i Budapest Film Zrt. (Budapeszt). Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.
- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- TAK Kraków wyglądał jeszcze 15 lat temu. To rok 2007. Aż trudno uwierzyć!
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Zalane wioski pod Krakowem, drogami płynęły rzeki