Czytaj także: Kraków: rondo Ofiar Katynia jest bezpieczne [ZDJĘCIA]
Dlaczego interweniujący uznali, że peron przystankowy jest niewłaściwie zabezpieczony? - Bo od bardzo ruchliwej jezdni odgradzają go jedynie rurki barierek. Nie są one wzmocnione i wypełnione płytami z tworzywa sztucznego, jak to ma miejsce na innych przystankach - mówi Maria Smagowicz.
Zdaniem kobiety rurki barierek są na tyle wysokie, że pod nimi może się zmieścić dziecko i wybiec na ulicę. - Byłam dwa razy świadkiem takiej sytuacji, gdy maluch wyrywał się opiekunowi i właśnie pod barierkami chciał uciec. Gdyby zamontowano płyty, nic takiego by się nie zdarzyło - dodaje pani Maria.
Ludzie dziwią się, że "dziurawa" osłona odgradza przystanek od jezdni, natomiast z tyłu przystanku, od strony torów zabezpieczenia są wystarczające.
Jacek Bartlewicz, rzecznik ZIKiT, obiecuje, że sprawdzi, co da się zrobić. - Przystanek i zabezpieczenia od strony al. Jana Pawła II mają kilka lat. Na pewno trzeba je obejrzeć i jeżeli zajdzie potrzeba, wymienić na inne, jak sugerują mieszkańcy - wyjaśnia.
Rzecznik obiecał także, że sprawą przystanku "Wieczysta" służby ZIKiT zajmą się w ciągu kilku dni. Sprawdzą też, czy podobnego problemu nie ma w innych miejscach.
Konkurs fotograficzny "Mamo, tato, zrób mi portret". Weź udział i zgarnij nagrody!
Wybieramy najpiękniejszy rynek w Małopolsce! Weź udział w plebiscycie i oddaj głos!
Wielka galeria! Zobacz archiwalne zdjęcia strojów Wisły Kraków z ostatnich stu lat!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!