Wymagane kwalifikacje kandydata na dyrektora szpitala to: wyższe wykształcenie, wiedza i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończenie studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy, a także brak prawomocnego skazania za przestępstwo popełnione umyślnie.
Ponadto w konkursie na stanowisko dyrektora szpitala są też wymagania dodatkowe, a wśród nich, np. przedstawienie koncepcji działalności Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ w Krakowie na lata 2023 – 2025 wraz z propozycją planu finansowego na lata 2023 – 2025 oraz znajomość zagadnień dotyczących działalności podmiotów leczniczych – preferowane będą osoby pełniące funkcje kierownicze w podmiotach leczniczych przez co najmniej 3 lata.
Kandydat na kierownika szpitala musi również znać powszechnie obowiązujące przepisy prawa, a w szczególności prawa pracy i prawa finansów publicznych, a także rynek usług medycznych i systemu ochrony zdrowia, z uwzględnieniem dostępności i jakości udzielania świadczeń.
Przewidywany termin rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur może potrwać do dnia 7 stycznia 2023 r.
Od 31 października 2016r dyrektorem Szpitala im. Żeromskiego jest Jerzy Friediger, który zastąpił Zbigniewa Króla. Jerzy Friediger zanim objął stanowisko kierownika szpitala, przez wiele lat był radnym miejskim i przewodniczył Komisji Zdrowia i Profilaktyki RMK. Od 2015r był także Społecznym Doradcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Ochrony Zdrowia. W strukturach Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i Naczelnej Rady Lekarskiej działa od 1997 roku.
- Tak oszukują nas sklepy spożywcze. TOP 10 nieczystych zagrań!
- Te krakowskie licea uczą najefektywniej. Oto ranking szkół sukcesu
- Horoskop miesięczny na listopad 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Dantejskie sceny pod nowym sklepem w Krakowie. Okolica Bonarki sparaliżowana
- Wielka awantura o nowe stoiska dla kwiaciarek na Rynku Głównym. Oceńcie je sami
- Historyczna chwila. Tunel na zakopiance wreszcie otwarty dla kierowców!
