https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Ciaśniej od bloków w Małym Płaszowie. Nowa inwestycja w pobliżu pętli, na dawnym składowisku opon

Piotr Rąpalski
Mały Płaszów w Krakowie. Po lewej pętla tramwajowa, po prawej widać prowadzoną budowę na dawnym składowisku opon. Zdjęcie po prawej - podświetlone nowe bloki Atal.
Mały Płaszów w Krakowie. Po lewej pętla tramwajowa, po prawej widać prowadzoną budowę na dawnym składowisku opon. Zdjęcie po prawej - podświetlone nowe bloki Atal. Szymon Korta/Atal
Mechanik samochodowy, serwis wymiany opon, wielkie składowisko opon - to do niedawna był krajobraz między nowymi blokami przy pętli Mały Płaszów. Było to też ostatnie miejsce takimi blokami niezastawione w tym rejonie ulicy Lipskiej. Ale to już się zmienia. Swoją inwestycję prowadzi tu deweloper Atal i postawi kolejny blok na 126 mieszkań.

ATAL, ogólnopolski deweloper, prowadzi w krakowskiej dzielnicy Podgórze inwestycję Przewóz 42. Do sprzedaży trafił właśnie 5-piętrowy budynek. W budynku przewidziano 126 mieszkań, o układach od 1 do 5 pokoi. Ceny wahają się od 12 100 do 17 000 zł za mkw. w stanie deweloperskim.

Budynek zaprojektował krakowski zespół architektów ATAL. Dostępne w nim mieszkania będą miały powierzchnię od 27 do 128 mkw. Do wielu z mieszkań będą przynależeć balkony lub loggie, a na poziomie -1 zaplanowano komórki lokatorskie i miejsca parkingowe.

To ostatni teren w kwartale między ulicą Rzebika a pętlą Mały Płaszów, który nie był zagospodarowany. Wcześniej działał tu duży punkt usługowy z zakresu motoryzacji. Na zdjęciach satelitarnych google widzimy ogromne składowisko opon, wielkie hale, zaparkowane i jeżdżące tiry z towarem. Teraz prowadzona jest tam budowa, a na wizualizacjach dewelopera widzimy jak ma wyglądać ukończona zabudowa.

Ale presja deweloperska na Płaszów jest o wiele większa. Na północ od kościoła Matki Bożej Fatimskiej mamy spory teren zielony i oby taki pozostał. Na północny wschód - ogródki działkowe, ale z tymi różnie bywa i kto wie, czy jak przy ulicy Lema, z czasem nie zamienią się w blokowisko. A to tereny położone malowniczo tuż nad Wisłą. Łakomy kąsek. Na wschód mamy tereny przy ulicy Golikówka - od lat toczy się dyskusja czy zostaną zabudowane blokami, od Wisły, aż po ulicę Lipską. W Krakowie trudno pomyśleć, że... tak się z czasem nie stanie.

Eurojackpot. Które kraje wygrywają najczęściej?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska