FLESZ - Czy Polacy wrócą do kin?
Podczas dwóch lipcowych weekendów (18-19 oraz 25-26 lipca) otwarte zostaną między innymi: industrialne mieszkanie na Zabłociu, piękne kawalerki – w których właścicieli ograniczał wyłącznie metraż, ale na pewno nie wyobraźnia – oraz kazimierskie wnętrza pełne roślin czy klimatycznych przedmiotów „z duszą”. Po każdym z miejsc gości oprowadzi jego właściciel lub projektant, opowiadając historię miejsca, przypisanych do niego przedmiotów i mieszkających tu ludzi.
Ponadto odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące. Znajdą się wśród nich: spacer nad dachami Krakowa, spacer po Nowej Hucie, spacer „historie podwórkowe”, warsztaty dla dzieci, wykład Magdy Milert o psychologii przestrzeni, oprowadzanie po socrealistycznym dawnym kinie Światowid oraz po Hotelu Cracovia, koncert muzyki ambientowej czy wyjątkowy koncert-niespodzianka.
- Choć tegoroczna edycja mogła podzielić los innych odwołanych festiwali, organizatorzy zdecydowali się na jej organizację w późniejszym niż wcześniej zapowiadano terminie, wierząc, że otwartość leżąca u podstaw Festiwalu Otwarte Mieszkania jest teraz potrzebna jak nigdy wcześniej. Po ostatnich miesiącach spędzonych w odosobnieniu jeszcze ważniejsze staje się spotkanie z drugim człowiekiem oraz budowanie społecznego zaufania - mówi Łukasz Lembas z Krakowskiego Biura Festiwalowego, które współorganizuje festiwal.
W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników festiwalu organizatorzy będą na bieżąco monitorować sytuację epidemiczną w kraju i dostosowywać jego formę do aktualnego stanu oraz obowiązujących rozporządzeń sanitarnych. Zależnie od rozwoju sytuacji zapowiadane wydarzenia mogą odbywać się offline lub online.
Aby wziąć udział w festiwalu, należy dokonać rejestracji na stronie fomkrakow.pl w dniu 13.07 (zapisy na pierwszy weekend) oraz 20.07 (zapisy na drugi weekend). Szczegółowy program tegorocznej edycji zostanie opublikowany najpóźniej na tydzień przed festiwalem.
Wszystkie informacje: http://www.fomkrakow.pl/
