Czytaj także:
25 kierowców, którzy otrzymali rachunki za tzw. "przepały", dostarczyli do dyrekcji Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego odwołania. Nie chcą płacić od 30 do 200 zł za to, że przekroczyli normy spalania paliwa w styczniu, lutym, marcu tego roku.
- Przekroczyliśmy normy, bo spieszyliśmy się do pacjentów - tłumaczy Paweł Nesterak, jeden z kierowców. Dodaje, że do przepałów dochodzi najczęściej, gdy jest zimno. Przez niskie temperatury i korki spalanie mogło być większe o 2-3 litry na 100 km niż przewidują normy( 14-15 litrów na 100 km).
Poniżej stanowisko Związków Zawodowych działających w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym.
W nawiązaniu do wypowiedzi rzecznika prasowego KPR wyjaśniamy, że kierowcy, którzy zostali ukarani, pełnią dyżury na zespołach, które stacjonują w śródmieściu. W związku z tym karetki maja krótkie przebiegi i poruszają się w bardzo trudnych warunkach miejskich. Jednocześnie zwracamy uwagę, iż nadmierne zużycie paliwa jest spowodowane dogrzewaniem karetek oraz dogrzewaniem podczas postoju. Chcielibyśmy również dodać, że wielokrotnie poruszana była sprawa z Dyrekcją KPR o nadmiernym zużyciu paliwa w miesiącach zimowych. Na ostatnim spotkaniu w tym miesiącu tuż przed spotkaniem komisji szkodowej otrzymaliśmy zapewnienie od Pana Dyrektora Marka Maślerza o ponownej analizie normy zużycia paliwa w z związku z wybudowaniem nowych garaży. Uzyskaliśmy zapewnienie, że kary finansowe do czasu ponownej analizy nie będą stosowane. Oburzeni jesteśmy formą wypowiedzi Pani rzecznik KPR o takim dyscyplinowaniu pracowników.
Organizacje Związkowe KPR
Miss Polonia z dawnych lat. Zobacz galerię kandydatek!
Wybieramy najpiękniejszą sportsmenkę Małopolski! Weź udział w plebiscycie!
"Super pies, super kot"! Zobacz zwierzaki zgłoszone w plebiscycie i oddaj głos!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!