Kraków. Kolejny plac zabaw jak więzienny spacerniak. Tym razem przy Wielickiej

  • Gazeta Krakowska

Piotr Ogórek

W Krakowie przy nowych inwestycjach deweloperskich często brakuje wielu rzeczy - terenów zielonych, infrastruktury osiedlowej, czasem miejsc parkingowych. Deweloperzy czasami starają się to zapewnić, ale efekty bywają kuriozalne. Jak plac zabaw na nowym osiedlu przy Wielickiej, na środku parkingu. Wygląda przy tym jak więzienny spacerniak.

Na plac zabaw przy inwestycji Apartamenty Wielicka zwrócił uwagę Tomasz Borejza z portalu Krowoderska.pl. Na zdjęciach widać niewielki plac zabaw, pośrodku parkingu, na betonie, do tego ogrodzony metalową siatką. Całość wygląda smutno i kuriozalnie, jak więzienny spacerniak. Jak widać jednak na zdjęciach, okoliczni mieszkańcy korzystają z placu.

Tego typu "place zabaw" - małe, ogrodzone i na betonie, towarzyszą wielu inwestycjom deweloperskim. Jednym z najsłynniejszych placów zabawa-spacerniaków jest znajdujący się na Kazimierzu, pomiędzy ulicami Bożego Ciała i Krakowską.

Krakowski Zakrzówek na przestrzeni lat. Zobacz, jak się zmie...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

20.11.2018, 09:55

Jak to dlaczego. Bo nie było by takiej mamony jak jest. Proste.

25.09.2018, 15:14

Kod cos musi z tym zrobic.

23.09.2018, 17:20

Psy srają i sikają po huśtawkach. Surowo karać psiarzy za wprowadzanie a raczej wypuszczanie psów

18.09.2018, 08:40

Jeżdżąc po Krakowie mam okazję widzieć te nowe wypasione osiedla, które nijak się mają do prawdziwego komfortu życia w mieście.
Ostatnio przejeżdżając przez Nową Hutę zaobserwowałem, że ta dzielnica to idealnie zaprojektowane miasteczko. Swoje szpitale, szkoły, przedszkola itd. Niesamowita zieleń obecna na każdym osiedlu do tego place zabaw.
Dlaczego Panie Jacku nie można budawać w podobny sposób nowych osiedli dbając tym samym o komfort życia mieszkańców-podatników?

14.09.2018, 16:47

zapomnieli dodać, że jeszcze 6 pasów Wielickiej tuż za tym metalowym ogrodzeniem przebiega. Ten plac zabaw od samego początku budził we mnie grozę...

14.09.2018, 09:00

Absurd goni absurd. Ale lata już nie te, emerytura czeka Panie Jacku!

13.09.2018, 17:17

Jacek nie widzi problemu, nie widzi zabudowy, problem smogu "praktycznie rozwiązał", deweloperzy "skarżą mu się, że są szykanowani"... Gość jest odklejony od rzeczyistośći totalnie

13.09.2018, 15:25

To, w jaki sposób obecne władze zezwalają deweloperom na zabudowę miasta i stawianie osiedli bez dbania o komfort życia mieszkańców, a tylko z chęci łatwego i szybkiego zysku, woła już o pomstę! Im dłużej urzęduje obecna ekipa z prezydentem na czele, tym jest gorzej. Jak się nie wymieni prezydenta i urzędników odpowiadających za planowanie przestrzenne, to będziemy żyć w takich gettach!

13.09.2018, 14:16

Zamiast odgadywania potrzeb Krakowian lepiej prowadzcie sondaże - zobaczycie,że chodzi im o poprawę KOMUNIKACJI.Jest za mało taboru ,rzadkie i niepunktualne kursy a peryferia są bez połączeń.