W krakowskim MPK mundurów nie biorą jednak w ogóle pod uwagę. - Przede wszystkim byłoby to bardzo kosztowne, gdyby kupić jednolite stroje dla wszystkich kontrolerów - twierdzi rzecznik Marek Gancarczyk.
Czytaj także: Krakowski kanar będzie mógł użyć siły [DYSKUTUJ]
Rzecznik MPK w Krakowie argumentuje też, że rozpoznawalne stroje u kontrolerów wpłynęłyby na zmniejszenie ich skuteczności. - Gdyby pasażerowie wiedzieli, jak wygląda sprawdzający, część kasowałaby bilet dopiero wtedy, gdy zobaczy kontrolera - twierdzi Gancarczyk. - A kontrolerzy mają być skuteczni, a nie elegancko i efektownie ubrani - dodaje.
W podobnym tonie wypowiadają się w krakowskich firmach kontrolerskich. - Jeżeli mamy być skuteczni, nie możemy wystawiać się pasażerom, jak na tacy - twierdzi Jerzy Kociołek z firmy ZETKA.
Rzeszowskie MPK ma inną politykę. Kontrolerzy od lat pracują tam w jednolitych uniformach. Rozpoznawalny strój nie powoduje, że pasażerowie kasują bilet dopiero na widok "kanara". - Nie mają wtedy już takiej możliwości, bo kierowca pojazdu, gdy widzi, że na przystanku stoją kontrolerzy, po prostu blokuje kasowniki.
A co Ty o tym sądzisz? Podziel się swoją opinią!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: W Małopolsce kradnie się najchętniej niemieckie auta
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy
Korki w Krakowie - sprawdź mapę na żywo