Przetarg na Bajlandię
W ogłoszeniu przetargowym urzędnicy ZZM wprost przyznają, że budynek znajduje się w złym stanie techniczny i jest "przeznaczony do przebudowy, zgodnie z dokumentem „Koncepcje architektoniczne obiektów w Parku Jordana” sporządzonym przez Pracownię Inżynierską mgr inż. Czesław Hodurek. Nowy zarządcą będzie po przebudowie mógł zaaranżować obiekt według własnych potrzeb by prowadzić w nim całoroczną ofertę gastronomiczną.
Kryterium wyboru nowego zarządcy:
1) Zaoferowana w licytacji najwyższa kwota miesięcznego czynszu dzierżawnego za 1 mkw - Cena wywoławcza miesięcznego czynszu dzierżawnego wynosi netto 10,52 zł/m2
2) Koncepcja prowadzenia całorocznej działalności gastronomicznej uwzględniająca specyfikę
lokalizacji przedmiotu przetargu w Parku im. Henryka Jordana w sąsiedztwie wodnego placu
zabaw oraz placu zabaw, promująca idee założyciela Parku, w szczególności ukierunkowana na
potrzeby dzieci, promująca zdrowy styl życia oraz eliminację plastiku zarówno w procesie
przygotowania, wydawania, jak i serwowania produktów/posiłków, obejmująca
w szczególności:
a) rodzaj prowadzonej gastronomii (np. restauracja, kawiarnia),
b) sposób przygotowania posiłków (np. przygotowywane na miejscu, catering),
c) rodzaj oferowanego asortymentu – oferent winien zadbać o to, aby dania,
potrawy, desery, napoje oferowane do sprzedaży były świeże i urozmaicone,
d) aranżację wnętrza budynku.
Przetarg ma rozstrzygnąć się w lutym 2025 roku
Koncepcja przebudowy Bajlandii w Krakowie
Budynek w złym stanie technicznym, dlatego poza pracami zabezpieczającymi zaproponowano jego przebudowę zachowującą jego charakter. W jej ramach zaproponowano powiększenie nadwieszenia z jednej strony (tak, aby możliwe było dodanie schodów zewnętrznych umożliwiających wejście na poziom dachu.
Utworzenie tarasu kawiarniano-widokowego), wprowadzenie dużych przeszkleń od strony fontanny, a także zaproponowano tymczasowe letnie zadaszenie (w kolorze tzw. Jordanówki). Aby nie zmienić bryły budynku, zaproponowano obsadzenie nadwieszonej attyki roślinnością i cofnięcie szklanej barierki - tym samym byłaby ona niewidoczna dla spacerowiczów na poziomie parku. Zmiany te pozwoliłby na lepsze wykorzystanie funkcjonalne budynku (kawiarnia i szalet publiczny), a także na otwarcie się na otaczający Park Jordana.
