
Miejsce po Gigancie
Teren po pożarze przez ponad dwie dekady leżał odłogiem, fakt - organizowano tu też parkingi dla aut. Resztki spalonego domu handlowego Gigant były przykryte czarną plandeką i przypominały o smutnych wydarzeniach z 2003 roku. Teraz pracują tu już maszyny budowlane. Stanie tu apartamentowiec Monument ze 140 mieszkaniami. Nie na całym terenie dawnego domu handlowego, ale na części. Pozostałe działki są w rękach innej firmy i jeszcze nie znamy ich przeznaczenia.
Apartamentowiec Monument
Prace zaczęły się od głębokich wykopów. Planowane zakończenie inwestycji to druga połowa 2026 roku. Co tu powstanie? Zabudowa mieszkaniowa o 11 kondygnacjach, z czego 10 mieszkaniowych i parter z usługami (w tym gastronomia). Przewiduje się 140 mieszkań. Powierzchnie mieszkań: od powierzchni powyżej 30 m2, przez przestronne 100-metrowe mieszkania, aż po 217-metrowe penthouse’y z tarasami. Ponadto dwukondygnacyjny garaż podziemny.
Pożar Giganta w Krakowie
Mięło 21 lat od pożaru domu handlowego Gigant w Krakowie. O tragedii ponad 100 kupców, którzy stracili swoje majątki, przypominają ciągle zgliszcza przy ulicy Wybickiego i niszczejąca zabezpieczająca je czarna folia. Taka sytuacja trwa od dekad. Najpierw spór sądowy o ten teren toczyły dwie spółki. Później przejął go deweloper. Nadal jednak nic się tu nie dzieje. A przyczyny pożaru nie zostały w pełni wyjaśnione. Śledztwo umorzono. Ogień w Domu Handlowym Gigant pojawił się wczesnym rankiem 28 maja 2003 r. w części zachodniej, którą zarządzała firma Domar (wschodnią część zajmowała spółka Arpis). Pożar szybko się rozprzestrzenił, 170 strażakom nie udało się uratować budynku.

Polacy nadal ufają politykom KO
