https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Nowa Huta zostanie zagłębiem farm fotowoltaicznych? Takie są plany miasta. Co na to mieszkańcy?

Marcin Banasik
Mieszkańcy mogą również składać uwagi do 21 lutego i podyskutować o zmianach podczas debaty publicznej 30 stycznia o godz. 15.30 w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.
Mieszkańcy mogą również składać uwagi do 21 lutego i podyskutować o zmianach podczas debaty publicznej 30 stycznia o godz. 15.30 w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Marcin Bansik
Wydział Planowania Przestrzennego przystępuje do prac nad zmianą obowiązującego planu miejscowego dla obszaru „Nowa Huta Przyszłości – Igołomska Południe”. Ta zmiana ma na celu umożliwienie lokalizacji projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Panele na budynkach i terenach rolniczych

Aktualizacja obejmuje obszary usługowe, gdzie przewidziana jest możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych na budynkach, oraz tereny rolnicze – tam planuje się utworzenie tzw. farm fotowoltaicznych.

Z tymi propozycjami będzie można zapoznać się podczas wyłożenia projektu od 2 do 31 stycznia 2024 roku. Mieszkańcy mogą również składać uwagi do 21 lutego i podyskutować o zmianach podczas debaty publicznej 30 stycznia o godz. 15.30 w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Więcej informacji znajduje się w ogłoszeniu w Biuletynie Informacji Miejskiej.

Strefy Aktywności Gospodarczej

Przypomnijmy, 9 listopada został oficjalnie oddany do użytku północny podobszar Strefy Aktywności Gospodarczej Nowa Huta Przyszłości. 17 hektarowy obszar został przygotowany pod inwestycje firm z branży nowych technologii. Artur Peszko, prezes Nowej Huty Przyszłości podczas przemówienia zapewniał, że teren ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, którzy chcą tu inwestować. Kiedy zapytaliśmy jakie firmy chcą tu się osiedlić, usłyszeliśmy, że nie może on podać nazwy żadnej z nich. Powiedział tylko, że jest ich około 15. Koszt powstania SAG to ponad 92 mln zł.

Bolt nagra pasażerów

od 16 lat
Wideo

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Paranoja.
Ciekawe, że stado krów pasące się na łące jest obecnie nieekologiczne i truje, a kupa szkła, metalu i kabli już nie, to jest super. Jakich chorych czasów dożyliśmy...
C
Czytelnick
16 grudnia, 8:56, Ziko:

Ja bym chciał, żeby Rusek kończył się tam gdzie autobus

Ja bym chciał żeby skończył pierdoolić.

M
Mieszkaniec
"Co na to mieszkańcy?"

Nie ma to najmniejszego sensu; po prostu UMK stara się pokazywać, jaką to niby "ekologiczną" politykę prowadzi, bo urzędnicy chcą się dorwać znowu do jakichś "funduszy".

Gdyby naprawdę zależało im na ekologii, czystym powietrzu w mieście itd. to przede wszystkim zamknęliby największego obecnie truciciela, czyli lotnisko w Balicach, gdzie codziennie wypala się kilkaset tysięcy litrów paliwa lotniczego -- a spaliny nawiewane są do miasta.
Z
Ziko
Ja bym chciał, żeby Rusek kończył się tam gdzie autobus
T
Taki z tegp wniosek.
„Takie są plany miasta. Co na to mieszkańcy?”

Widocznie Kraków jest jeszcze za mało zadłużony?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska