https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Piloty do szlabanu dostaną mieszkańcy tylko jednego bloku

Paulina Piotrowska
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) fot. Wojciech Matusik
Zasady wydawania mieszkańcom os. Krowodrza pilotów i identyfikatorów zostały podane pod koniec sierpnia. Nie wszyscy są z nich zadowoleni.

Lokatorzy bloków na os. Krowodrza do końca ubiegłego miesiąca mogli składać podanie o przyznanie im identyfikatorów i pilotów. Okazało się, że dostaną je jedynie mieszkańcy, którzy są zameldowani i dodatkowo mają samochód zarejestrowany na adres meldunku. Część osób poczuła się pokrzywdzona takimi wytycznymi. - To absurd! Wynajmuję mieszkanie na tym osiedlu i też mam samochód, ale pilot mi się nie należy - mówi pan Artur, który jako pierwszy zgłosił się do nas z prośbą o interwencję.

Skąd taki pomysł? Spółdzielnia argumentuje go małą ilością miejsc postojowych. Na parkingu przed blokiem jest ich zaledwie pięćdziesiąt - to aż cztery razy mniej niż liczba mieszkań w budynku. Stąd pomysł, aby piloty otwierające szlaban otrzymali wyłącznie mieszkańcy, którzy mają samochód.

Wczoraj poruszaliśmy ten problem na łamach „Gazety Krakowskiej”. W odpowiedzi na nasze pytanie, dlaczego mieszkańcy nie są równo traktowani, dowiedzieliśmy się, że zasady będą zmienione. Spółdzielnia Mieszkaniowa Krowodrza uściśla, że przypadek dotyczył wyłącznie budynku przy ul. Opolskiej. Na terenie osiedla jest pięć szlabanów, ale o zmianę zasad otrzymywania pilotów prosili mieszkańcy tylko jednego z bloków.

- Rada Zespołu Budynków, po konsultacji z mieszkańcami oraz na ich wniosek, skorygowała zasady wydawania pilotów do budynku przy ul. Opolskiej 13-35, postanawiając umożliwić dostęp do pilotów wszystkim właścicielom mieszkań. Niezależnie od faktu posiadania przez nich samochodu - tłumaczy Helena Szczupak wiceprezes ds. technicznych Spółdzielni Mieszkaniowej Krowodrza.

Urzędnicy podkreślają, że zasady przyznawania pilotów były stworzone po rozmowach z mieszkańcami. Dopiero po ich wprowadzeniu część lokatorów zmieniła zdanie.

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tomasz
Użycie słowa "urzędnicy" świadczy o niekompetencji Autora. To jest teren prywatny i innym nic do tego. Najemca zawarł umowę o najem z właścicielem mieszkania i ma takie uprawnienia, jakie z umowy wynikają. Spółdzielnia, na podstawie woli jej członków, zadecydowała o dostępie miejsc postojowych tylko dla właścicieli mieszkań lub członków. Najemca nie ma takiego prawa. Takie zasady obowiązują w większości spółdzielni, jeśli nie we wszystkich. Roszczenia świadczą o niezrozumieniu, co oznacza własność.
m
maly
Nie wydawanie a zakup pilotow za bagatela 90 zl.sztuka.J....ni laskawcy ze SM Krowodrza
o
oku5
No cóż , to przecież nie jest nowy temat . Otóż SM Łobzów od wielu lat odgradza swoje drogi rezerwując miejsca parkingowe swoim członkom .

Absurdalność takiego działania polega na tym ,że spółdzielnie otrzymały od skarbu państwa za darmo grunty ,które zakwalifikowano jako prywatne w tym drogi . Dawało to spółdzielcom nieuzasadnione społecznie prawa do zajmowania przestrzeni publicznej wyłącznie dla siebie .

Sytuację patologicznie zaklepano prawnie dając możliwość spółdzielcom wykupienia nieruchomości za złotówkę . W czasach gdy za miejsce parkingowe na nowobudowanych osiedlach trzeba płacić 30-50 tys spółdzielcy dostali te grunty za darmo .

Przyznam szczerze ,że mnie nikt nie dał nic za złotówkę i mieszkając przy drodze publicznej widzę spółdzielców zajmujących miejsca parkingowe na tej drodze gdy nie mieszczą się już na swoich terenach .

Czyli oni mogą tu i tam a ja tylko tu ,oczywiście jak mi się uda znaleźć miejsce .

Sprawiedliwość jednak dopadła w końcu spółdzielców ,którzy zaczynają się już żreć między sobą .Otóż już się nie mieszczą na swoich parkingach i trwa walka o miejsca parkingowe .

Postkomunistyczne lobby spółdzielcze nie tylko nie zostało odsunięto od koryta ,ale jeszcze wywalczyło sobie własność za złotówkę ,oczywiście kosztem reszty społeczeństwa ,które tak za mieszkania komunalne jak i prywatne musi się zadłużać do końca życia.
m
marek
i dobrze robia niech cieniasy sloiki co caly tydzien nie jezdza autami nie blokuja parkingu
O
Osama
Ale Jaja... I co te blaszane puszki, robią z umysłami ludzi !!!
x
x
Nie pitol.

Kraków tak zaszczuł strefąmieszkańców przeciwko sobie, że plują na siebie nawet sąsiedzi. Mieszkańcy zamiast pójść z widłami pod Urząd albo ZIKIT i wynieść na taczkach gnoju tych, co są odpowiedzialni za budowę (a w zasadzie jej brak) miejsc postojowych zostali omamieni strefą oraz obiecanką wypędzenia 'nie swoich' za 10zł miesięcznie.

Jak okazuje się, że to nie wystarcza albo mieszka się na zadu*iu ale wciąż w Krakowie, wali się szlabany gdzie popadnie.

Pomyśl zanim napiszesz: to, że auto jest na innych niż KR rejestracjach o niczym nie świadczy. Sam, gdybym miał okazję, przerejestrował bym najlepiej na jakąś daleką gminę, bo OC w Krakowie jest cudownie wysokie.
Poza tym ile jest samochodów na firmy, leasingowanych, wypożyczonych...
Ile jest osób wynajmujących mieszkania, ile jest ludzi mających nieprzerejestrowane wozy itd...

Ogarnij myśli lepiej, nie daj się manipulować kolejną pożywką włodarzy miasta, którzy stworzyli mitycznego "słoika", który niby wszystkiemu winien... a najbardziej jak widać rozwojowi miasta.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska