FLESZ - Oto najciekawsze aukcje WOŚP
To kolejny spektakl, który widzowie będą mogli zobaczyć z miejsca na własnej kanapie. "Ostatnia wieczerza" w reż. Adama Chmielowskiego będzie miała swoją premierę 30 stycznia w sieci. Spektakl online widzowie mogą zobaczyć na Facebooku Nowohuckiego Centrum Kultury.
Przedstawienie zostało oparte na książce "Cena" Waldemara Łysiaka wydanej w 2000 roku. Na ponad 250 stronach autor rozprawia się z wyborem mniejszego zła. Problem etyczny dyskutowany od stuleci podejmowany jest przez biesiadników zgromadzonych w jednym pomieszczeniu podczas wieczerzy. Książka Waldemara Łysiaka powstawała jako dramat, choć po namowach wydawcy autor zmienił jej ostateczną formę, czyniąc z "Ceny" powieść. Przeważająca liczba dialogów i sposób prowadzenia narracji pozostawiły jednak dramaturgom ciekawą pozycję do przeniesienia na scenę.
Zatem, jak zapowiada Teatr Ab Intra, jedenastu bohaterom zebranym przy wspólnym stole przyjdzie decydować o ludzkim losie.
- Erudyci i prostacy, ateiści i wierzący, socjaliści i endecy odkryją, co to jest ostateczność i kto się do niej posunie. Ile warte jest ludzkie życie? Czy wybrać mniejsze zło, czy umyć ręce metodą Poncjusza Piłata? A jeżeli wybierać, to co uznać za zło mniejsze? Czy wobec śmierci wszyscy są równi? Jak w czasach wojny odnaleźć sprawiedliwość? Czym różnią się sędziowie od skazanych a kaci od ofiar? Na takie pytania każdy z uczestników wieczerzy, ale też każdy z widzów będzie musiał sobie odpowiedzieć - zapowiada spektakl Nowohuckie Centrum Kultury.
Teatr Ab Intra stanowi jeden z fundamentów Sceny Ab Intra – przystani teatru amatorskiego. Został założony w 2011 roku, od tego momentu Artyści zrealizowali 35 spektakli, które obejrzało ponad 6,5 tys. widzów. Celem działalności teatru jest udostępnianie miłośnikom sztuki szerokiego i gruntownego pola do rozwoju artystycznego i osobowego. Teatry Sceny Ab Intra współtworzą pasjonaci sztuki teatralnej oraz osoby, które poprzez sztukę pragną rozwijać swoją sprawność emocjonalno-intelektualną. Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem technik K. Stanisławskiego, M. Czechowa, T. Kantora J. Grotowskiego oraz technik z obszaru psychologii- szczególnie dramaterapii. W repertuarze teatru znajdują się m.in. spektakle: „Tangere” wg „Tanga” Sławomira Mrożka, „Piaskownica” wg Michała Walczaka, czy „Dziejba Leśna” wg Bolesława Leśmiana.
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Zarobki w wojsku. Tyle zarabiają teraz żołnierze od szeregowego do generała
- Ciepło, ale oszczędnie. 9 porad, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie
- Tak wyglądał krakowski Kazimierz zaledwie 60 lat temu
