https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Rok budowy nowego basenu przy ulicy Eisenberga. Zobacz, jak postępują prace [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
31 października minie rok od podpisania aktu erekcyjnego pod budowę nowego basenu przy ul. Eisenberga. Przejdź do GALERII, by zobaczyć zdjęcia, pokazujące co wykonano w ciągu roku w ramach tej inwestycji i wizualizacje, prezentujące, jak obiekt ma wyglądać docelowo.

Trwa budowa basenu przy ul. Eisenberga w Dzielnicy II Grzegórzki. Już widać bryłę nowego budynku. Trwają prace związane m.in. z budową zadaszenia.

Przypomnijmy, że przetarg na inwestycję wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Chemobudowa Kraków, które zaoferowało wykonanie prac za 55 mln 870 tys. zł. W umowie termin realizacji inwestycji wyznaczono na 31 marca 2021 r.

Nowy obiekt powstaje na terenie dawnego kąpieliska Ośrodka Sportu i Rekreacji „Krakowianka”, zwanego potocznie przez mieszkańców basenem „Polfy”. Ze względu na zły stan techniczny i zbyt duże koszty modernizacji, kompleks „Krakowianki” został zamknięty w 2009 r.

Przez wiele lat urząd szukał firm zewnętrznych, które wybudują nowy zespół basenowo-rekreacyjny przy ul. Eisenberga w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Były firmy tym zainteresowane, ale ostatecznie żadna nie zdecydowała się na realizację inwestycji. Wzięło się więc za to miasto.

Inwestycja obejmuje budowę budynku hali basenowej oraz budynku fitness wraz z garażem, a także z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.

W budynku basenu znajdą się:
- basen pływacki o wymiarach 16 x 25 m,
- basen szkoleniowy 5 x 16 m,
- wanna do hydromasażu,
- brodzik dla dzieci o głębokości 30 cm.

W przypadku projektu nowego obiektu wiodącą inspiracją była prostota i bardzo podobna funkcja tradycyjnego japońskiego kąpieliska geotermalnego – Onsenu. Znaczna różnica wysokości terenu (ponad 3 m), występująca na części działki, spowodowała, że projektanci szukali prostych form architektonicznych, nadających się do kaskadowego łączenia. Ostatecznie projektantów zainspirowała, klasyczna forma wiejskiej zabudowy gospodarczo-magazynowej, czyli stodoły. Budynkom kompleksu nadano więc formę połączonych ścianami szczytowymi i opadających kaskadowo stodół.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Tam był basen o długości 50 metrów (gdy był to basen odkryty).

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska