FLESZ - Krótszy tydzień pracy?

Na wigilię na Rynku po raz 25. zaprosiła „Grupa Kościuszko M2B” oraz należące do niej restauracje, w których przygotowywane są świąteczne potrawy. Pomysłodawca i organizator dorocznej akcji to Jan Kościuszko - krakowski restaurator i mistrz sportów samochodowych. Akcję wspierają liczni partnerzy (sieć sklepów, producent słodyczy), a także ponad 100 wolontariuszy.
W Polsce poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyje ponad 2 mln ludzi. - Pandemia COVID-19 nie pomogła, w 2020 r. przybyło ich 400 tys., w tym 100 tys. stanowią dzieci - wyliczają organizatorzy wigilii na krakowskim Rynku. Według szacunków w Krakowie żyje prawie 2,5 tys. osób bez dachu nad głową.
- Statystyki mówią jedno, ale moje doświadczenie z poprzednich lat pokazuje, że osób potrzebujących jest znacznie więcej. Podczas Wigilii spotykamy nie tylko osoby w kryzysie bezdomności, ale też ludzi ubogich, samotnych, często schorowanych. Dlatego co roku przygotowujemy ponad 50 tys. porcji wigilijnych potraw i wydajemy wszystkie, nie zostaje nic - zaznacza Jan Kościuszko.
Wigilia powróciła w przestrzeń Starego Miasta po przerwie - rok temu z powodu pandemii nie mogła się odbyć na Rynku. Organizatorzy wówczas zdecydowali, że przygotują kilkadziesiąt tysięcy porcji dań wigilijnych i rozwiozą je do wskazanych miejsc, rekomendowanych przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, prezesa Fundacji Brata Alberta oraz krakowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
- Kiełbasa swojska, pieczona szynka, wędzony boczek prosto od rolnika. Drogo?
- Te znaki zodiaku w 2022 roku czekają wielkie zmiany!
- Wielka aukcja 44 aut odholowanych z ulic. Wiemy, ile zarobiło miasto
- Budowa trasy S7. Odcinek Widoma - Kraków zaczyna nabierać kształtów
- Najwięksi płatnicy podatku dochodowego w Krakowie. TOP 30 FIRM 2021