FLESZ - 4 mln dawek szczepionki Pfizera wkrótce trafi do Polski
"Oj tam, zaleją betonem i będzie pięknie, modnie z duchem czasu", "Wycinka drzew przed Uniwersytetem Pedagogicznym; uczelnia szykuje się na powrót studentów jesienią, tworząc przyjazną przestrzeń do odpoczynku między zajęciami", "Myślałem, że brak rozsądku to domena polityków, ale widzę, że pracownicy naukowi niewiele im ustępują" - to niektóre komentarze w mediach społecznościowych pod zdjęciami z wycinką.
Przedstawiciele uczelni tłumaczą, że wycinka była konieczna z powodu złego stanu drzew, a cała przestrzeń przed wejście do budynku UP będzie zrewitalizowana i zielona.
- Świerki przed głównym wejściem do budynku na skutek warunków, w których wzrastały były zniszczone, częściowo suche i obumarłe, porażone ochojnikiem, a ze względu na wypiętrzony stan korzeniowy i pochylenie nad ławkami mogły stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa osób korzystających w tym miejscu z wypoczynku. Zgodnie z uzyskaną decyzją wydana przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa z dnia 29 marca 2021 roku świerki zostały usunięte, a w ich miejsce planujemy nasadzenia nowych drzew i krzewów - mówi nam Dorota Rojek-Koryzna, rzeczniczka uczelni.
Jak dodaje, projekt rewitalizacji zieleni został już opracowany i przygotowany wraz z planem wykonania poszczególnych etapów prac, które powinny potrwać niecały miesiąc.
- Pojawi się ponad trzysta krzewów i sześć nowych drzew: między innymi śliwa wiśniowa, laurowiśnia wschodnia, róża okrywowa "the Fairy Red", "Fairy King", "Fairy Dance", trzmielina "Fortune’a Gold". Mamy nadzieję, że rośliny dobrze się przyjmą, a nowe otoczenie głównego budynku Uniwersytetu Pedagogicznego będzie nie tylko ładne, ale przede wszystkim bezpieczne - dodaje Rojek-Koryzna.
- Te znaki nigdy nie wybaczają. Są pamiętliwe i mogą myśleć o zemście bardzo długo
- Najciekawsze domy do kupienia w Małopolsce do 200 tys. zł. Duże metraże i niska cena
- Ile zarabia kasjer, a ile sprzedawca? Oto zestawienie płac w 18 znanych zawodach
- Najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych w Krakowie
- Kraków. Tu budują piramidy ze śmieci. A co z recyklingiem w mieście?
