Kraków: zebrali śmieci za urzędników

  Kraków: zebrali śmieci za urzędników

  Piotr Rąpalski

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Mieszkańcy os. Podwawelskiego sami posprzątali dzikie wysypisko spod swoich okien. Śmieci wpakowali do 30 worków i poprosili, żeby Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu "przyszedł na gotowe" i zabrał pakunki. Dopiero wtedy zaczęła się prawdziwa męka. Okazało się, że to teren prywatny i służby sprzątać go nie mogą.
  Mieszkańcy osiedla sami posprzątali śmieci do worków

  Mieszkańcy osiedla sami posprzątali śmieci do worków ©Piotr Rąpalski

  Skrawek tego terenu nie należy do spółdzielni, a do nieznanego prywatnego właściciela. Ten o porządek nie dba. - Złomiarze z okolicy robią tu inwentaryzację swoich łupów. Co niepotrzebne, wywalają - mówią mieszkańcy. Widząc opieszałość służb, sami wzięli się do roboty. - W sobotę wzięliśmy worki i w kilka osób wraz z radnymi dzielnicy posprzątaliśmy teren - mówi Andrzej Gacek, mieszkaniec.

  Czytaj także: Kraków: Andrzejowi Dudzie trochę się przysnęło

  Kiedy śmieci zniknęły w workach, jego syn, radny dzielnicy zadzwonił po ZIKiT. - Jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że będzie z tym kłopot - opowiada Krzysztof Gacek, radny dzielnicy. - Nie chcieli śmieci usunąć, bo to prywatny teren. Inspektor dzwonił do inspektora i nie wiedzieli, co robić. Najlepiej, żebyśmy te worki przenieśli kilka metrów dalej, na teren miejski i zadzwonili. No, ale wtedy jeszcze dostalibyśmy mandat.

  Leżącymi workami zainteresowali się natomiast bezdomni. Zaczęli je rozgrzebywać w poszukiwaniu metalu i puszek. - Jeszcze chwila i cała nasza praca pójdzie na marne - oburza się Andrzej Gacek.
  Na szczęście ZIKiT obiecuje zająć się sprawą i teren posprzątać. - Zgłoszenie dotyczyło terenu prywatnego. Nasi pracownicy sprawdzili, jak się sprawy mają i najpóźniej jutro usuną wszystkie worki. Zlecenie zostało już wystawione - informuje rzecznik prasowy ZIKiT, Jacek Bartlewicz.  Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Kibole z sąsiedniego osiedla polowali na mojego syna
  Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  żołnierz nieznany???

  Whatever (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 26

  czy może mi ktoś wytłumaczyć co to k*rwa znaczy NIEZNANY PRYWATNY WŁAŚCICIEL?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo